جنگ و دستگیری گرینر مردان آمریکایی را از بسکتبال روسیه منصرف نمی کند

جنگ در اوکراین و زندانی شدن بریتنی گرینر، ستاره WNBA در روسیه، ژئوپلیتیک را متلاطم کرده و خط لوله زنان حرفه‌ای آمریکایی را که در لیگ‌های روسیه بازی می‌کردند را تعطیل کرد تا درآمدی بسیار بیشتر از آنچه در ایالات متحده کسب می‌کنند، داشته باشند.

اما روس‌ها هنوز هم می‌توانند آمریکایی‌ها را در زمین‌های خود ببینند: ده‌ها بازیکن مرد، از جمله برخی با تجربه NBA، به دنبال درگیری‌های بین‌المللی هستند و در آنجا قراردادهایی امضا می‌کنند و می‌گویند شغل و درآمد بالقوه آنها از سیاست جداست. حداقل یک زن آمریکایی نیز در این فصل در روسیه بازی می کند، برای همان باشگاهی که گرینر در این کشور با آن بازی می کرد.

جو توماسسون، 29 ساله، یکی از مردان آمریکایی که در روسیه بازی می کند، گفت: «روسیه اولین انتخاب من برای آمدن نبود. “اگر شما آمریکایی بودید، این اولین انتخاب کسی نبود که به آن برسید، فقط با وضعیت بریتنی گرینر برخورد می کردید.”

اگرچه چندین نماینده به درخواست‌ها برای مصاحبه در مورد بازیکنان خود در روسیه پاسخ ندادند، اما کسانی که این کار را انجام دادند تقریباً 30 بسکتبالیست مرد آمریکایی را شناسایی کردند که قصد داشتند به زودی در این کشور مسابقه دهند، تقریباً دو برابر معمول. آنها می توانند بیش از 1 میلیون دلار درآمد داشته باشند و اغلب مسکن و اتومبیل رایگان دریافت می کنند.

کی سی ریورز 35 ساله که اولین فصل حضورش در بی سی سامارا را سپری می کند و در تیم های دیگر روسیه بازی کرده است، گفت: “همه می خواهند بگویند، “چرا می خواهید به آنجا بروید؟” “اما در پایان روز، شما هنوز دهانی برای تغذیه دارید. شما هنوز خانواده ای دارید که باید تامین کنید. و گاهی اوقات این آسان ترین تصمیم نیست، اما شما باید بهترین را برای خود انجام دهید. شما نمی توانید بر اساس آنچه جامعه عمومی می گوید تصمیم بگیرید.”

حداقل چهار نفر از هم تیمی های ریورز آمریکایی هستند.

بسیاری از بسکتبالیست‌های زن که معمولاً می‌توانستند حقوق متوسط ​​WNBA خود را با بازی در روسیه در طول فصل خارج از فصل تکمیل کنند، از این کشور دوری می‌کنند – اغلب برای همبستگی با گرینر، که برای UMMC یکاترینبورگ بازی کرده بود – و با تیم‌هایی در ترکیه، یونان قرارداد امضا می‌کنند. اسپانیا و کشورهای دیگر. WNBA اعلام کرد که از رفتن هیچ یک از بازیکنانش به روسیه اطلاعی ندارد. الکس بنتلی که آخرین بار در سال 2019 در WNBA بازی کرد، برای دومین فصل متوالی برای UMMC یکاترینبورگ بازی خواهد کرد.

گرینر در مرکز مناقشه چند ماهه با روسیه بوده است. دولت ایالات متحده گفته است که او هفت ماه پیش به ناحق در فرودگاهی در نزدیکی مسکو بازداشت شده است، زمانی که متهم به آوردن مواد مخدر غیرقانونی – کارتریج های ویپ تزریق شده با حشیش – به کشور در حالی که برای بازی برای تیم روسیه خود سفر می کرد، بازداشت شد. او در ماه ژوئیه به جرم خود اعتراف کرد و در ماه اوت به 9 سال زندان محکوم شد، اما از محکومیت خود درخواست تجدید نظر کرده است. مقامات ایالات متحده و روسیه در مورد مبادله زندانیان که او را آزاد می کند، بحث کرده اند.

گرینر به عنوان یکی از بهترین بازیکنان WNBA حدود 230000 دلار به دست آورد، اما گزارش شده است که UMMC Yekaterinburg بیش از 1 میلیون دلار به او پرداخت کرده است.

ایجنت داریل گراهام که مشتری او برایون آلن برای پارما پاری بازی می کند، گفت: “او به دلایلی آنجا بود.” او در آنجا پول زیادی به دست آورد.

وی افزود: در واقع برای بازیکنان بهتر است، زیرا اکنون تیم ها حق بیمه پرداخت می کنند. آن‌ها پول بیشتری می‌دهند تا بچه‌ها بیایند، زیرا تصور می‌کنند که آنجا چه می‌گذرد.”

یکی از عوامل تخمین زد که تیم های روسی 50 درصد بیشتر از سال های گذشته پیشنهاد داده اند – و گاهی اوقات سه برابر مبلغی که تیم های کشورهای دیگر می پردازند – تا بازیکنان را متقاعد کنند که بیایند.

بوریس للچیتسکی، نماینده بنتلی، در ایمیلی اعلام کرد که بنتلی در ماه دسامبر قرارداد خود را با UMMC یکاترینبورگ به مدت یک سال تمدید کرد و “باید تصمیم سختی” برای بازی در روسیه می گرفت. او گفت که او هیچ پیشنهادی از تیم های WNBA در دو فصل گذشته نداشته است.

او گفت: «این فرصت او برای ایجاد امنیت مالی است.

للچیتسکی در یک مصاحبه تلفنی گفت که بنتلی “دوست واقعی خوبی” با گرینر است و امیدوار است که او به زودی از زندان آزاد شود. او گفت که بنتلی با بازگشت به روسیه احساس راحتی می کند زیرا او دارای تابعیت مضاعف است و به عنوان یک اروپایی بازی می کند و به این دلیل که مردان آمریکایی زیادی در روسیه بسکتبال بازی می کنند.

وزارت امور خارجه به آمریکایی ها توصیه کرده است به دلیل جنگ و احتمال آزار و اذیت مقامات دولتی روسیه به روسیه سفر نکنند. هنگامی که در مورد بازیکنان در روسیه تماس گرفته شد، یک سخنگوی گفت که آمریکایی ها “باید فورا روسیه را ترک کنند” و سفارت “توانایی محدودی” برای کمک به آنها در آنجا خواهد داشت.

یک سخنگوی نمی گوید تصور می شود چند شهروند آمریکایی در روسیه هستند، اما افزود که برای برنامه ریزی اضطراری، سفارتخانه ها دائماً تخمین های تعداد آمریکایی های خارج از کشور را تغییر می دهند.

دیوید کارو، که نزدیک به دو دهه یک ایجنت بوده، نماینده توماسسون، ریورز و تعداد انگشت شماری از بازیکنان روسیه است. او گفت که بازیکنان از رفتن به آنجا لذت می‌برند، زیرا می‌توانند انتظار داشته باشند که به موقع دستمزد دریافت کنند، بازی رقابتی است و آنها مجبور نیستند برای آپارتمان و ماشین هزینه کنند. او گفت که روسیه آنقدرها که مردم فکر می کنند خطرناک نیست زیرا «جنگی در اوکراین وجود دارد. اما در روسیه جنگی وجود ندارد.»

ریورز درباره سامارا، یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی روسیه گفت: «اینجا طبیعی است. راستش را بخواهید، از زمانی که اینجا هستم، چیزی در مورد جنگ نشنیدم.»

نزدیک به هفت ماه پس از حمله نیروهای روسی به اوکراین، پایانی برای درگیری متصور نیست. تمام جنگ زمینی در اوکراین در حال وقوع است و کرملین سخت کار کرده است تا تأثیر تهاجم بر روس‌های متوسط ​​- و تحریم‌های ناشی از آن توسط کشورهای غربی را به حداقل برساند. اگرچه اوکراین اخیراً بخش‌های وسیعی از سرزمین‌های اشغالی را در شمال شرق بازپس گرفت، اما ولادیمیر وی. پوتین، رئیس‌جمهور روسیه هیچ نشانه‌ای از عقب‌نشینی نشان نداده و هشدار داده است که می‌تواند حملات خود را بیشتر کند. گفته می شود ده ها هزار اوکراینی و روس کشته شده اند.

توماسون، یکی از بازیکنان آمریکایی، وارد سن پترزبورگ شد. پترزبورگ، روسیه، در اواخر ماه اوت به همراه نامزدش، LaDresha Player Spear، و سه فرزند خردسالشان. جت لگ و گرسنه پس از سفر طولانی از اوهایو، به سمت خواربارفروشی رفتند.

توماسون چیزی بیشتر از این نمی خواست که بعد از خرید چند اقلام سریع آن را ترک کند. اما زمانی که او یک کارت نقدی و یک کارت اعتباری را به صندوقدار پیشنهاد داد، هیچ کدام کارساز نشد. کارت های بازیکن اسپیر نیز رد شد. آنها نمی دانستند که مسترکارت و ویزا به دلیل جنگ فعالیت خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورده اند. زنی در صف صدای زوج ناامید را شنید و با فهمیدن اینکه آنها آمریکایی هستند، به آنها پیشنهاد پرداخت هزینه مواد غذایی را داد.

ماه ها پیش، زمانی که توماسسون فصل خود را با تیمی در مانرسا، اسپانیا به پایان رساند، او و کارو با هم بحث کردند که او کجا باید بازی کند. توماسون که در اسراییل و لهستان نیز بازی کرده است، همیشه خود را ضعیف می‌داند و می‌خواست خود را در یورولیگ، رقابت‌های باشگاهی حرفه‌ای اروپا آزمایش کند. (از آن زمان روسیه به دلیل جنگ از لیگ تعلیق شده است، اما باشگاه های آن هنوز در داخل کشور بازی می کنند.)

زنیت سن پترزبورگ، یک تیم مطرح روسیه، به او پیشنهاد قرارداد داد. توماسون این پیشنهاد را بررسی کرد و با کادر مربیگری و آمریکایی هایی که در آنجا بازی کرده بودند صحبت کرد. او به اعضای نگران خانواده اطمینان داد. اما او حساب توییتر خود را پس از انتقاد سایر کاربران به خاطر انجام این معامله حذف کرد.

کارو به توماسون توصیه کرده بود که نگران سیاست نباشد.

کارو گفت: «مردم عادی خیلی از وضعیت آگاه نیستند و می‌خواهند ورزش و ورزشکاران را به خاطر یک مشکل سیاسی و ژئوپلیتیک رنج ببرند. «البته این یک مشکل بسیار بزرگ است و البته باید برای همه ما نگران کننده باشد. اما فکر نمی‌کنم جبهه‌ای که باید در آن بجنگیم، جبهه ورزش باشد، زیرا آن افراد در باشگاه‌ها مقصر نیستند.»

او با اشاره به خطرات موجود در ایالات متحده در مکان هایی مانند تگزاس “جایی که همه اسلحه حمل می کنند، جایی که در مدارس یا سوپرمارکت ها تیراندازی شده است”، مخالفت کرد.

او افزود: “همه چیز بستگی به این دارد که شما چیزها را چگونه ببینید.”

باشگاه های بسکتبال روسیه در این فصل به دلیل محرومیت از رقابت های یورولیگ، بازی های کمتری انجام خواهند داد. زسکا مسکو، یونیکس کازان و زنیت سن پترزبورگ فصل گذشته در یورولیگ حضور داشتند، اما نتایج آنها حذف شد.

توماسسون گفت: «فقط به این دلیل که در یورولیگ شرکت نمی کنم، باعث نمی شود که یک بازیکن یورولیگ نباشم. «این فقط به معنای پول بیشتر برای کار کمتر است. این رویکردی است که من در پیش گرفتم.”

جرمین لاو، یک نگهبان 33 ساله از خارج از شیکاگو، پس از امضای قرارداد با BC Nizhny Novgorod برای اولین بار در روسیه زندگی می کند. او برای تیم‌هایی در لهستان، یونان، ایتالیا و اسرائیل بازی کرده است، اما می‌گوید «همه» به او گفتند که برای پیوستن به یک تیم روسی دیوانه است. او پس از صحبت با یکی از دوستانش از شیکاگو که فصل گذشته برای مدت کوتاهی برای این تیم بازی کرد، احساس اطمینان کرد.

عشق چند هفته ای است که در نیژنی نووگورود، شهری بزرگ در غرب روسیه بوده و انتظار دارد تا پایان فصل در ماه می در این کشور بماند. همسرش تالیا لاو و دو فرزند خردسالشان قصد دارند در ماه دسامبر به او بپیوندند.

لاو گفت: “من می خواهم بتوانم از خانواده ام مراقبت کنم.” “این شماره من است. 1 شغل.”

برخی ناراحتی های جزئی وجود دارد. او تلفن و خدمات اینترنتی ضعیفی دارد، بنابراین اغلب برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده در خانه به ارسال یادداشت های صوتی متکی است. عشق گفت که او نیز بر ایمان خود تکیه کرده است.

او گفت: «من از خون خدا غرق شدم. “من می دانم که اگر او آماده نبود که من آنها را دنبال کنم، چیزها به من نمی رسید. من می خواستم با ذهن باز وارد این موقعیت شوم و این کاری بود که کردم. همه چیز تا اینجا عالی است.

در ماه جولای، یکی از مشتریان بیل نف، ایجنت قدیمی NBA، از او خواست تا میزان علاقه تیم های روسی را بسنجد. نف گفت که مکالمه با یک عامل روسی که قبلاً با او کار کرده بود، به سرعت به باور عامل دیگر مبنی بر اینکه ایالات متحده مقصر حمله روسیه به اوکراین است، منتهی شد.

نف گفت: «من یک دوراهی اخلاقی داشتم که چه کار کنم. “من با خودم فکر کردم، “من بچه ها را به چنین موقعیتی می فرستم؟” بنابراین، تصمیم گرفتم اگر دوباره از من بخواهند، این کار را انجام دهم، اما به غیر از این، من واقعاً با آن مشکل داشتم، جایی که سایر عوامل این کار را نکردند، و جالب است.

وی افزود: وقتی می بینید چه اتفاقی برای بریتنی گرینر می افتد، طرفی از من می گوید: چگونه می توانم با وجدان خوب، بازیکنی را به آنجا بفرستم؟ و اگر مشکلی پیش بیاید، چه اتفاقی می‌افتد؟»

مشتری دوباره درخواست کرد، بنابراین نف سعی کرد با او معامله کند، اما هیچ تیم روسی پیشنهاد قرارداد نداد. نف اکنون امیدوار است به راه حلی برسد که به او اجازه دهد با ارسال دوباره مشتریان به کشور احساس امنیت کند.

او گفت: “باور کنید اگر جنگ متوقف شود و اوضاع به حالت عادی بازگردد، من اولین نفر در صف خواهم بود.”

اسکات کاچیولا سوگند شانتل لو گزارش کمک کرد

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop