جدول زمانی انفجار فرعی تایتانیک و جستجوCNN

یک روز قبل از ناپدید شدن کشتی محکوم به فنا تایتان، یک تاجر و کاوشگر بریتانیایی از افتخار خود برای «پایین شدن به تایتانیک» به عنوان متخصص مأموریت نوشت.

هامیش هاردینگ روز شنبه از طریق رسانه های اجتماعی گفت که “یک پنجره آب و هوا” پس از “بدترین زمستان در نیوفاندلند در 40 سال گذشته” به تازگی باز شده است. هاردینگ که کهنه کار اکسپدیشن های افراطی است، گفت که در اوایل صبح یکشنبه در غواصی “چند کاوشگر افسانه ای” او را همراهی می کنند.

آخرین پست او در رسانه های اجتماعی شامل عکسی از زیردریایی OceanGate و عکس دیگری از هاردینگ در حال امضای بنر اکسپدیشن تایتانیک بود.

هاردینگ شنبه گذشته – یک روز پس از حرکت اکسپدیشن از سنت پترزبورگ – نوشت: این شیرجه احتمالاً اولین و تنها ماموریت سرنشین دار به کشتی تایتانیک در سال 2023 خواهد بود، زیرا زمستان بسیار سختی دارد. جانز، نیوفاندلند، کانادا، در کشتی مادر قطبی پرینس.

روز بعد این شناور متحمل “انفجار فاجعه آمیز” شد و هر پنج سرنشین آن کشته شدند. ادم عقب گارد ساحلی ایالات متحده جان ماگر روز پنجشنبه اعلام کرد، چهار روز پس از ناپدید شدن این کشتی در مجاورت لاشه کشتی تایتانیک 111 ساله در اعماق اقیانوس اطلس شمالی. این اعلامیه به تلاش ناامیدکننده بین المللی جستجو و نجات پایان داد که توجه جهانی را به خود جلب کرد.

علاوه بر هاردینگ، سایر مسافران هواپیما، استاکتون راش، مدیرعامل و بنیانگذار OceanGate بودند. شهزاده داوود میلیاردر پاکستانی و پسرش سلیمان داوود؛ و غواص فرانسوی Paul-Henri Nargeolet، متخصص مشهور کشتی تایتانیک با چندین دهه تجربه کاوش.

این روزهای ناراحت کننده از زمان مرگ زیردریایی تایتانیک بود:

این تصویر شروع ماموریت RMS تایتانیک اکسپدیشن 5 را در 18 ژوئن 2023 نشان می دهد.

در محل غرق شدن کشتی تایتانیک، تقریباً 900 مایلی از ساحل کیپ کاد، ماساچوست، این شناور فرود دو ساعته خود را در ارتفاع 12500 فوتی زیر سطح دریا آغاز کرد. طبق نسخه آرشیو شده وب سایت OceanGate، سفر 250000 دلاری به ازای هر نفر به عنوان “فرصتی برای بیرون رفتن از زندگی روزمره و کشف چیزی واقعاً خارق العاده” محاسبه شد.

به گفته خدمات افق دریایی Miawpukek، که مالک شاهزاده قطبی است، ساعت 9 صبح به وقت روز اقیانوس اطلس بود (یک و نیم ساعت جلوتر از زمان شرقی).

در ساعت 11:47 صبح، تماس این شناور 21 فوتی با کشتی مادرش قطع شد. بدون داشتن GPS در زیر آب، کشتی فقط با پیام های متنی از کشتی سطحی هدایت می شد.

ساعاتی بعد، در ساعت 6:10 بعدازظهر، شناور طبق برنامه‌ریزی‌شده دوباره ظاهر نشد. به گفته خدمات افق دریایی Miawpukek، در ساعت 6:35 بعد از ظهر به مقامات اطلاع داده شد و یک تلاش بین المللی جستجو و نجات را آغاز کردند.

ادم عقب گارد ساحلی ایالات متحده  جان ماوگر، فرمانده اولین ناحیه گارد ساحلی، دوشنبه، 19 ژوئن 2023، در بوستون با رسانه ها صحبت می کند.

موگر به خبرنگاران گفت که تایتان چهار روز قابلیت اضطراری دارد.

تامین هوای اضطراری 96 ساعته این زیردریایی صبح پنجشنبه به عنوان یک هدف جستجوی حیاتی تنظیم شد.

خدمه گارد ساحلی ایالات متحده و کانادا سطح اقیانوس را جستجو کردند و از سونار برای گوش دادن به صداهای بسیار زیر آب استفاده کردند. کشتی های تجاری نیز در جستجو کمک کردند.

در فیس بوک، روری گلدن، یکی از شرکت کنندگان اکسپدیشن در عرشه شاهزاده قطبی، از مردم خواست که «مثبت فکر کنند». ما هستیم.”

شرکت OceanGate Expeditions دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که “تمام اقدامات ممکن” را برای بازگرداندن پنج خدمه انجام می دهد.

جستجوگران به دنبال شناور 21 فوتی در 900 مایلی شرق کیپ کاد می گردند.

بر اساس یک یادداشت داخلی دولت ایالات متحده در مورد جستجو، سونار صداهای کوبیدن را از زیر آب در اقیانوس اطلس شمالی در حین جستجوی زیردریایی دریافت کرد.

طبق یادداشتی که CNN به دست آورده است، خدمه هر 30 دقیقه صداهای کوبیدن را تشخیص می‌دهند – و ساعت‌ها بعد، پس از استقرار دستگاه‌های سونار اضافی، صدای کوبیدن همچنان شنیده می‌شد. مشخص نبود صدای کوبیدن چه زمانی شنیده شد و چه مدت شنیده شد.

گارد ساحلی ایالات متحده در توییتر اعلام کرد که صداهای زیر آب توسط یک هواپیمای کانادایی P-3 شناسایی شده است که باعث جابجایی منابع برای کشف منشأ آنها شده است و افزود که “جستجوها نتایج منفی به همراه داشته است.” کارشناسان نیروی دریایی ایالات متحده در حال تجزیه و تحلیل داده ها بودند.

بعدازظهر سه شنبه، سروان گارد ساحلی ایالات متحده. جیمی فردریک تخمین زده است که کشتی تا 40 ساعت اکسیژن کمتری دارد. مقامات مطمئن نبودند که آیا زمان کافی برای نجات افراد حاضر در هواپیما وجود دارد یا خیر.

به گفته Mauger، با ورود تجهیزات جدید، جستجوگران پس از بررسی منطقه ای از سطح اقیانوس به اندازه کانکتیکات، عملیات را زیر سطح دریا انجام دادند.

متیو یوهان، یکی از دوستان نارجئولت، به سی ان ان گفت: «چیزی که ما در حال حاضر با آن روبرو هستیم، این انتظار پایان ناپذیر است.

به گفته گارد ساحلی ایالات متحده، هواپیماهای P-3 کانادایی صداهای زیر آب را در منطقه جستجو شناسایی کردند.

وسایل نقلیه از راه دور زیر آب برای کشف منشاء صداها جابه جا شدند و داده ها برای تحلیل به کارشناسان نیروی دریایی ایالات متحده ارسال شد.

به گفته فردریک، مشخص نیست که آیا صداهای شنیده شده سه شنبه شب و صبح چهارشنبه از غوطه ور گم شده بود یا خیر.

فردریک گفت: “من نمی توانم به شما بگویم صداها چیست.” اما او تاکید کرد که این عملیات هنوز یک “مأموریت جستجو و نجات، 100٪” است.

کارشناسان هشدار دادند که اگر کشتی در اعماق اقیانوس باشد، گرم و شفاف ماندن بزرگترین مانع برای پنج مسافر خواهد بود.

سروان بازنشسته نیروی دریایی: «سرما سرد هستند. دیوید مارکت به CNN گفت. “همه آنها دور هم جمع شده اند و سعی می کنند گرمای بدن خود را حفظ کنند. اکسیژن آنها کم شده و دی اکسید کربن را بازدم می کنند.

زمانی که هواپیماهای نیروهای مسلح کانادا، گارد ساحلی ایالات متحده و گارد ملی هوایی نیویورک به بالا و پایین آب نگاه می کردند، ایالات متحده دارایی های نظامی و تجاری را جابه جا کرد. یک کشتی تحقیقاتی با یک ربات زیر آب توسط فرانسه برای پیوستن به این ماموریت اعزام شد.

صداهای کوبیدن امید ضعیفی را در یک وضعیت وخیم ایجاد کرد که با گزارش‌های نوظهور درباره عملیات و اقدامات ایمنی OceanGate بدتر شد.

– منبع: CNN
” data-fave-thumbnails=”{“big”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/230621133206-harding-dawood-dawood-nargeolet-rush -split.jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” }, “small”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/230621133206-harding -dawood-dawood-nargeolet-rush-split.jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” } }” data-vr-video=”” data-show-html=”” data-check-event-based-preview=”” data-network-id=”” data-details=””>

از چپ، همیش هاردینگ، شهزاده داوود، سلیمان داوود، پل هانری نرگئولت و استاکتون راش

اینها افرادی هستند که در زیردریایی گم شده هستند

دقایقی قبل از کنفرانس خبری گارد ساحلی ایالات متحده بعدازظهر پنجشنبه، اکسپدیشن OceanGate بیانیه ای صادر کرد که در آن پنج مرد حاضر در کشتی غمگین شدند.

OceanGate در بیانیه ای گفت: “ما اکنون معتقدیم که مدیرعامل ما استاکتون راش، شهزاده داوود و پسرش سلیمان داوود، هامیش هاردینگ و پل هنری نرگئولت متأسفانه از دست رفته اند.”

«این مردان کاشفان واقعی بودند که روحیه‌ی ماجراجویی و اشتیاق عمیقی برای کاوش و حفاظت از اقیانوس‌های جهان داشتند. قلب ما با این پنج روح و تک تک اعضای خانواده آنها در این دوران غم انگیز است. ما برای از دست دادن زندگی و شادی که آنها برای هر کسی که می شناختند به ارمغان آوردند غمگین هستیم.”

ماوگر به خبرنگاران گفت که این شناور دچار “انفجار فاجعه بار” شده است.

مخروط دم و سایر بقایای زیردریایی گم شده توسط یک وسیله نقلیه از راه دور در حدود 1600 فوت از کمان تایتانیک پیدا شد.

ماوگر گفت: «این یک محیط فوق‌العاده نابخشودنی در کف دریا است و زباله‌ها با انفجار فاجعه‌بار کشتی سازگار است».

بلافاصله به خانواده ها اطلاع داده شد.

به گفته مقامات، پنج تکه عمده مختلف از زباله های این غوطه ور در صبح پنجشنبه در این منطقه پیدا شد. به گفته پل هانکینز، مدیر عملیات نجات و مهندسی اقیانوس نیروی دریایی ایالات متحده، هر انتهای بدنه تحت فشار در مکانی متفاوت یافت شد.

یک مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا به سی ان ان گفت: نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که یک علامت صوتی مطابق با انفجار روز یکشنبه در منطقه عمومی که زیردریایی در حال غواصی بود که ارتباط خود را از دست داد، شناسایی کرد.

این مقام گفت، نیروی دریایی سپس بلافاصله اطلاعات را به فرماندهان هدایت جست‌وجو منتقل کرد و از آن برای محدود کردن منطقه جستجو استفاده شد.

این مقام گفت، با این حال، مشخص شد که صدای انفجار “قطعی نیست”، و تلاش های چند ملیتی برای یافتن این شناور به عنوان عملیات جستجو و نجات ادامه یافت.

گل ها در لنگر ساحل کینگ در بندر سنت جان در نیوفاندلند کانادا دیده می شوند.

این مقام مسئول گفت: «هر شانسی برای نجات یک زندگی ارزش ادامه ماموریت را دارد.

این مقام نیروی دریایی گفت که نیروی دریایی ایالات متحده همچنین به تجزیه و تحلیل امضاهای صوتی ضربه زدن و سایر داده های صوتی که در طول تلاش های جستجو شنیده می شد کمک کرد. به گفته این مقام، اینها احتمالاً نوعی زندگی طبیعی یا صداهایی بوده که توسط کشتی ها و کشتی های دیگر منتشر می شود.

مشخص نیست که تایتان در زمان انفجار کجا و چقدر عمیق بوده است.

آیلین ماریا مارتی، افسر سابق نیروی دریایی و استاد دانشگاه بین‌المللی فلوریدا، گفت که یک انفجار فاجعه‌بار «بسیار سریع» است و تنها در کسری از میلی‌ثانیه اتفاق می‌افتد.

او گفت: «در نهایت، در میان راه‌هایی که می‌توانیم از آن عبور کنیم، این بدون درد است.

تام دتوایلر، کاشف اقیانوس و دوست نارگئولت، روز پنجشنبه توصیف یک کارشناس از انفجار فاجعه بار در یک زیردریایی اسرائیلی در سال 1968 را به یاد آورد.

این کارشناس به یاد می آورد: «برای خدمه، درست مثل این بود که یک کلید چراغ خاموش باشد. «آنها حتی متوجه نشدند چه اتفاقی دارد می افتد. آنها رنجی نبردند.”

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

Home AppliancesDigital currencydigital currency tutorialدانشگاهاخبار جدیدPurchase guidedigital currency channelbuying from shopThe price of the chandelierخبر
تماس با ما