تیم کوک، مدیر عامل اپل خواستار یک “کمپین گسترده” علیه اخبار جعلی است

در مورد «اخبار جعلی» ویروسی چه باید کرد

تیم کوک، مدیر عامل اپل، از صنعت فناوری می‌خواهد که داستان‌های «اخبار جعلی» را که اینترنت را آلوده می‌کنند، سرکوب کند.

کوک در مصاحبه‌ای نادر گفت: “باید یک کمپین عظیم وجود داشته باشد. ما باید به هر جمعیتی فکر کنیم.”

کوک در گفتگو با دیلی تلگراف همچنین گفت: “ما به همه شرکت های فناوری نیاز داریم تا ابزارهایی برای کمک به کاهش حجم اخبار جعلی ایجاد کنند.”

سایر مدیران ارشد فناوری مانند مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک نیز در ماه های اخیر درباره این مشکل صحبت کرده اند. اما نظرات کوک صریح تر بود.

Telegraf.com گزارش می دهد که او گفته است که داستان های ساختگی و جعلی “ذهن مردم را می کشد”.

و او طاعون “اخبار جعلی” را “مشکلی بزرگ در بسیاری از نقاط جهان” خواند.

اصطلاح “اخبار جعلی” در ابتدا برای توصیف داستان های آنلاین استفاده می شد که برای فریب خوانندگان طراحی شده بودند. اغلب این داستان ها در فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود تا برای سازندگان سود ایجاد کند. در برخی مواقع، داستان ها بیشتر جنبه تبلیغاتی برای اهداف سیاسی دارند.

چنین داستان هایی قبل و بعد از انتخابات آمریکا مورد توجه گسترده قرار گرفت. داستان های تخیلی با عناوینی مانند «پاپ فرانسیس جهان را شوکه کرد، از دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری حمایت کرد» میلیون ها کلیک به دست آورده است.

تشخیص تفاوت بین منابع خبری قانونی و اخبار جعلی برای وب گردها می تواند بسیار دشوار باشد.

شرکت هایی مانند اپل از اینجا سرچشمه می گیرند.

کوک در مصاحبه ای با تلگراف – بخشی از یک سفر چند روزه به اروپا – گفت که “در حال حاضر اکثر ما در دسته شاکی هستیم و نمی دانیم چه کنیم.”

او هم راه حل های تکنولوژیکی و هم راه حل های فکری را پیشنهاد کرد.

کوک به روزنامه گفت: “ما به یک نسخه مدرن از کمپین اعلام خدمات عمومی نیاز داریم. اگر اراده وجود داشته باشد، می توان آن را به سرعت انجام داد.”

آنچه او توصیف می کند موسیقی به گوش طرفداران سواد رسانه ای است.

کوک گفت: «تقریباً یک دوره جدید برای بچه مدرن، بچه دیجیتال، طول می کشد.

برخی از مدارس تلاش های پراکنده ای برای آموزش سواد رسانه ای با تمرکز بر مهارت های دیجیتال انجام داده اند، اما این امر بسیار فراگیر است.

هنگامی که از اپل پرسیده شد که آیا اپل متعهد به تامین مالی کمپین PSA خواهد بود یا خیر، سخنگوی اپل گفت که این شرکت هیچ نظر بیشتری در مورد مصاحبه کوک ندارد.

مدیر عامل اپل همچنین پیشنهاد کرد که شرکت‌های فناوری می‌توانند به حذف داستان‌های جعلی کمک کنند، اگرچه او افزود: “ما باید سعی کنیم بدون به خطر انداختن آزادی بیان و مطبوعات، آن را مهار کنیم.”

برنامه Apple News خود اپل به عنوان مکانی نسبتاً قابل اعتماد برای یافتن اطلاعات اعلام شده است.

BuzzFeed دسامبر گذشته گزارش داد که این شرکت “در حال بررسی پیوستن ناشران به Apple News” است.

این برنامه دارای یک “ویژگی گزارش دهی است که در آن کاربران می توانند اخبار جعلی یا سخنان نفرت انگیز را علامت گذاری کنند.”

فیس‌بوک اخیراً شروع به کار با بررسی‌کننده‌های واقعیت برای آزمایش «برچسب‌های هشداردهنده» کرده است که هنگام اشتراک‌گذاری داستان‌های تخیلی کاربران ظاهر می‌شوند.

کوک در مصاحبه‌ای با روزنامه ابراز خوش‌بینی کرد که همه‌گیری «اخبار جعلی» «یک چیز کوتاه‌مدت» است – که فکر نمی‌کنم مردم در پایان روز آن را بخواهند.

CNNMoney (نیویورک) اولین بار در 11 فوریه 2017 منتشر شد: 20:00 ET

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop