تراژدی کره جنوبی خطرات ناشی از جمعیت را به عنوان کاهش همه گیر نشان می دهد

سئول- در پی فاجعه ای که در آخر هفته گذشته بیش از 150 شادی آور هالووین را کشت، مردم کره جنوبی به اجماع رسیده اند که می توان از این حادثه جلوگیری کرد. مسئولان برنامه کنترل جمعیت کافی برای شبی پر از مهمانی نداشتند و تماس‌های اضطراری که درباره ازدحام بیش از حد خطرناک هشدار می‌دادند بی‌توجه ماندند.

اما ازدحام بیش از حد به دور از انحراف بود. از آنجایی که محدودیت‌های کووید-19 در بسیاری از نقاط جهان برداشته شده است، مهمانان و تماشاگران به طور دسته جمعی به رویدادهای بزرگ بازگشته‌اند، که ناشی از سرخوشی ناشی از پایان یک بیماری همه‌گیر است که مردم را در کنار یکدیگر و جدا از یکدیگر نگه داشته است.

جشن هالووین در منطقه محبوب Itaewon سئول برای سال‌ها قبل از همه‌گیری یک رویداد پرجمعیت بود، اما سازمان‌دهندگان نتوانستند شرکت کنندگان بسیار بیشتری را در سال جاری تشخیص دهند و به اندازه کافی برنامه‌ریزی کنند.

به گفته کارشناسان کنترل جمعیت، علاوه بر این، مخاطبان رفتار متفاوتی نسبت به قبل از همه گیری دارند. آنها به ویژه در میان جوانان، سرزنده‌تر هستند و گاهی اوقات بی‌حوصله‌تر، آزموده‌تر و عادت ندارند که در کنار هم قرار بگیرند. در عین حال، کمبود نیروی انسانی و فقدان رویدادها در طول قرنطینه، آمادگی برگزارکنندگان را برای جلوگیری از بلایای غیرمنتظره مانند گذشته کاهش داده است.

پل ورتایمر، کارشناس برجسته ایمنی جمعیت، که به دولت ها در مورد واکنش توصیه کرده است، گفت: «برای آینده قابل پیش بینی، هر رویداد جمعیتی به دلیل دوران پس از کووید که در آن قرار داریم، در معرض خطر فاجعه بیشتری قرار دارد.

مقامات کره جنوبی انتظار داشتند که جمعیت در سراسر روز شنبه به حدود 100000 نفر برسد. به گفته متروی سئول، که بر سیستم متروی شهر نظارت دارد، حداقل 30000 نفر دیگر به Itaewon آمدند. مجموع شامل کسانی که با اتوبوس، ماشین یا پیاده وارد شده اند نمی شود.

کیم سی یون، دانشجوی 24 ساله دانشگاه، هنگام خروج از یک بار در نزدیکی کوچه ای که تصادف مرگبار شنبه شب در آن رخ داد، با دریای مردمی که به سمت جلو حرکت می کردند روبرو شد. او دست دوستش را در حالی که آنها مکیده شدند، گرفت، و قادر به برگشتن یا حرکت به سمتی نبود. شتاب جمعیت او را به دیوار هل داد. نمی توانست دست هایش را بلند کند. یک کفش افتاد. کیف دوستش در میان جمعیت ناپدید شد.

خانم “من نفس نفس زدم.” کیم گفت.

پرزیدنت یون سوک یول و همسرش کیم کئون هی، روز جمعه در مراسم یادبودی در سئول برای قربانیان درهم شکستن جمعیت عزاداری کردند.


عکس:

یونهاپ نیوز / زوما پرس

سپس او از حال رفت. ساعاتی بعد، او در بیمارستان با آثار خراش روی بازوها و کبودی در تمام پاهایش از خواب بیدار شد.

او خوش شانس بود که زنده ماند. برخی دیگر در کوچه باریک و شیب‌دار – به طول حدود 19 فوت و حدود 10 فوت عرض – شروع به فرو ریختن روی یکدیگر کردند. برخی از آنها را شش یا هفت لایه انباشته بودند. در این درگیری 156 نفر کشته و 195 نفر مجروح شدند. آنها بسیار جوان بودند.

پلیس هیچ رویداد واحدی را که باعث فروپاشی جمعیت شود مشخص نکرده است، اما آنها به اشتباهات خود اعتراف کرده اند. یک سری تماس های اضطراری با پلیس، چهار ساعت قبل از حادثه، در مورد خطر هشدار داد. «اینجا افراد زیادی هستند. بر اساس متن 11 تماسی که پلیس در اوایل این هفته منتشر کرد، به نظر می رسد که ما تا حد مرگ له می شویم.”

پلیس گفت 137 افسر در آن شب به منطقه اعزام شدند – افزایش قابل توجهی نسبت به سال های قبل از همه گیری – اگرچه این پرسنل عمدتاً وظیفه سرکوب مصرف مواد مخدر و جنایات جنسی را به جای کنترل جمعیت داشتند.

فراتر از حضور پلیس، هیچ نهاد واحدی بر این شب نظارت نداشت، همانطور که گاهی اوقات برای جشنواره های محلی یا رویدادهای بزرگ رخ می دهد، و هیچ برنامه جامع کنترل جمعیت وجود نداشت.

پیشتر: دست کم 151 نفر در درگیری مرگبار جمعیت در پایتخت کره جنوبی در جریان جشن هالووین جان باختند و حدود 82 نفر دیگر زخمی شدند. مقامات گفتند که قربانیان اکثراً در سنین نوجوانی و 20 سالگی بودند و شامل 19 خارجی بودند که کشته شدند. عکس: SeongJoon Cho/Bloomberg

سانی هام، استاد مهندسی حفاظت در برابر آتش در دانشگاه سئول، که متخصص در ایمنی شهری است، گفت: «در این مورد، هیچ برنامه‌ای برای شروع وجود نداشت، بنابراین حتی شروع به شناسایی همه چیزهایی که در آن شب اشتباه رخ داده است، دشوار است. و تحقیقات امنیتی

شاید مشکل‌سازتر از همه، مقامات پیش‌بینی نمی‌کردند که در آن شب با چه چیزی سر و کار داشته باشند – جمعیت غیرمعمولی بزرگ، مملو از انرژی جوانی که در طول همه‌گیری خاموش شده بود. کارشناسان می گویند که ماهیت جمعیت اخیراً تغییر کرده است.

Íse Murphy، مشاور ایمنی جمعیت برای رویدادهای ورزشی بزرگ در بریتانیا، گفت: “من آن را به‌عنوان تکان دادن یک بطری نوشابه توصیف می‌کنم، اما انتظار دارم هنگام باز کردن آن گاز نگیرد.” او گفت که برای کاهش خطر الکل، زمان را زودتر در روز شروع کنید.

ایمنی در مجموعه ای از رویدادهای بزرگ در سال گذشته پس از گلوگاه های غیرمنتظره جمعیت که منجر به هرج و مرج شد، مورد بررسی قرار گرفت. 10 نفر در یک نمایش تراویس اسکات در هیوستون در نوامبر گذشته پس از اینکه طرفداران با عجله به جلوی صحنه هجوم بردند جان باختند. بر اساس یک تحقیق مستقل که ماه گذشته منتشر شد، صدها نفر در حالی که منتظر حضور در ورزشگاه فرانسه برای حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا بودند، با “شکست های فاحش” در اقدامات ایمنی برگزارکننده مجروح شدند.

جان کوربیشلی، کارشناس ایمنی جمعیت مستقر در استرالیا، گفت: «بدون هیچ اجرا یا رویدادی برای بیش از دو سال، درست است که بگوییم بسیاری از مخاطبان در مورد اینکه هنگام حضور در سالن‌ها چه کاری انجام دهند، بی‌تجربه هستند. او افزود، مخاطبان جوان‌تر، با تجربه‌های کمتر پیش از همه‌گیری، ممکن است ساده‌لوحانه‌تر را به همراه داشته باشند، زیرا برخی «مطمئناً از نحوه رفتار در یک فضای شلوغ بی‌اطلاع هستند».

عزاداران در مراسم ادای احترام به قربانیان افزایش جمعیت مرگبار هالووین در آخر هفته گذشته.


عکس:

کریس یونگ/پرس زوما

کره جنوبی بسیاری از رویدادهای بزرگ را بدون حادثه برگزار کرده است. ماه گذشته، گروه پسرانه کی پاپ BTS کنسرتی رایگان در بوسان برگزار کرد که حدود 55000 نفر را جذب کرد، در حالی که جشنواره بین المللی آتش بازی سئول حدود 1 میلیون نفر را به پارک های مرکز شهر جذب کرد. این کشور همچنین تجربه زیادی در برخورد با اعتراضات سیاسی توده ای دارد که طبق قانون باید از قبل ثبت شده و توسط پلیس نظارت شود. آنها به ندرت به خشونت تبدیل می شوند.

این واقعیت که کره جنوبی در گذشته در جریان رویدادهای بزرگ فرهنگی و سرگرمی تصادفات بزرگی نداشته است، ممکن است به مقامات احساس رضایت داده باشد که می تواند توضیح دهد که چرا آنها هنگام دریافت تماس هایی در مورد ازدحام بیش از حد ساعت ها قبل از حادثه، واکنش تهاجمی تری نشان ندادند. لیم جون تائه، رئیس کالج پلیس و عدالت جنایی در دانشگاه دونگوک در سئول گفت.

به طور جداگانه، واحد گشت پلیس نزدیک به ایستگاه Itaewon، حتی در روزهای خلوت‌تر هفته، تعداد بسیار زیادی تماس دریافت می‌کند. بنابراین تماس‌های اضطراری مربوط به ازدحام بیش از حد ممکن است با درخواست‌ها برای انواع دیگر مداخلات نیز درآمیخته باشد. لیم گفت.

هنگامی که له شدن جمعیت در ساعت 10:15 شب گزارش شد، امدادگران اورژانس در عرض چند دقیقه در صحنه حاضر شدند و مجبور بودند با ازدحام مردم و ترافیک شلوغ مبارزه کنند. اولین آمبولانس در ساعت 10:42 شب رسید، اگرچه طبق سوابق اعزام اورژانس که توسط چانگ وو تایک، قانونگذار حزب حاکم به اشتراک گذاشته شده است، نزدیک به 45 دقیقه طول کشید تا با اولین بیمار حرکت کند.

شاهدان گفتند که پلیس و آتش نشانان پرسنل کافی برای رسیدگی به صدها قربانی را ندارند. صدای موسیقی از موسسات اطراف ارتباط مقامات را با جمعیت سخت تر می کرد. بسیاری از افراد حاضر در صحنه با انتقال اجساد به خیابان اصلی یا رستوران‌های مجاور به کمک‌کنندگان اولیه کمک کردند. سایر داوطلبان به انجام CPR کمک کردند.

خیابان های Itaewon در روزهای پس از فاجعه ساکت بود. اکثر مشاغل تابلوهایی نصب می کنند که می گویند تا آخر هفته که دوره عزاداری کشور به پایان می رسد تعطیل هستند. یک راننده تاکسی در روز اخیر از رانندگی به ایستگاه Itaewon خودداری کرد. او گفت: «من برای رفتن به آنجا خیلی ناراحت هستم.

پنج‌شنبه شب، ده‌ها نفر در نزدیکی کوچه جمع شده بودند و گل‌های داوودی سفید – گل‌های تشییع جنازه کره‌ای – در کنار ایستگاه Itaewon، جایی که مردم عزاداری کردند، گذاشتند. جوانان کره جنوبی در حالی که شمع روشن می‌کردند و بطری‌های سبز مشروب برنج به نام سوجو را جلوی ایستگاه می‌گذاشتند، با گریه به زانو افتادند. در یکی از پیام‌های ارسالی نوشته شده است: «از جوانی خود در مکانی بهتر لذت ببرید».

پیام‌هایی به تابلویی در ایستگاه متروی Itaewon سئول به منظور ادای احترام به قربانیان این تراژدی ازدحام جمعیت پیوست شده است.


عکس:

یونهاپ/رویترز

نه چندان دور از محل حادثه، یک سالن ورزشی وسایلی را که در انبوه جمعیت مرگبار باقی مانده بود، نگهداری می کرد و برای دوستان یا خانواده در دسترس بود. ردیفی از کفش های کتانی یک طرف کف را اشغال کرده بود. کفش پاشنه بلند دیگری کارت های اعتباری، عینک چشم و رژ لب روی میزها پخش می شد. بقایای هالووین روی انبوهی از چیزهای کلکسیونی خال خالی کرد: کلاه گیس قهوه ای، هدبند گوش گربه ای و ماسک ارواح.

لی جی سو آمد تا یک کلاه بیسبال مشکی بیاورد که دوستش که اکنون در بیمارستان بستری شده بود، وقتی برای جشن هالووین به ایتائوون رفتند.

“اگر این کلاه آخرین لقمه او باشد که لمس می کنم چه؟” آقای. لی در مورد دوستش گفت که وضعیت او وخیم است.

برای Dasl Yoon در [email protected]، Jiyoung Sohn در [email protected] و Timothy W. Martin در [email protected] بنویسید.

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop