بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، در جریان مناظره انتخاباتی با رقیب خود، لولا، به روزنامه نگار زن حمله شخصی کرد

بولسونارو پس از اینکه از ورا ماگالاهس در مورد میزان واکسیناسیون کووید-19 برزیل پرسید، به او گفت: “فکر می‌کنم با فکر کردن به من بخوابی. تو من را دوست داری.” او گفت: «شما مایه ننگ روزنامه نگاری در برزیل هستید.

ماگالهاس بعداً گفت که نگرش بولسونارو “کاملاً خارج از کنترل، غیر ضروری و… برای خودش مضر بود.” او گفت که معتقد است بولسونارو “دوست ندارد توسط زنان مورد بازخواست قرار گیرد.”

اظهارات توهین آمیز بولسونارو به ماگالایس پس از آن صورت گرفت که او به دلیل نگرش خود نسبت به زنان با انتقاداتی مواجه شد. رهبر راست افراطی از حمایت دولتش از قوانین به نفع زنان دفاع کرد و مدعی شد که “بخش بزرگی از زنان در برزیل من را دوست دارند” زیرا او مخالف قانونی کردن مواد مخدر است.

بولسونارو و رئیس جمهور سابق لولا در اولین مناظره تلویزیونی پیش از انتخابات ریاست جمهوری اکتبر به چهار نامزد دیگر پیوستند. این مناظره بر روی طیفی از موضوعات از جمله اقتصاد، تغییرات آب و هوایی و مدیریت دولت با همه‌گیری کووید-19 متمرکز بود، اما با حملات شخصی همراه شد.

بولسونارو به خاطر مدیریت اقتصاد، بحران آب و هوا و همه‌گیری، مجبور به دفاع شد. رئیس جمهور مدعی شد که اقتصاد برزیل با وجود بیکاری بی سابقه در دولت او، “رونق می یابد”.

در همین حال، لولا، محبوب ترین نامزد بر اساس نظرسنجی های اخیر، اتهامات فساد را رد کرد و از بی گناهی خود دفاع کرد.

لولا در سال 2017 به فساد مالی محکوم شد و در آوریل 2018 به مقامات فدرال تسلیم شد تا اجرای حکم 12 سال زندان را آغاز کند. با این حال، در سال 2021، دادگاه عالی این محکومیت را باطل کرد و به او اجازه داد تا دوباره برای ریاست جمهوری نامزد شود.

“من را دستگیر کردند تا بتوانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوی، اما بعد من را بی گناه تشخیص دادند. اما اکنون برنده می شوم تا در یک لحظه ببینم چه چیزهایی را به شدت می خواهید پنهان کنید!” لولا با اشاره به تلاش های ادعایی بولسونارو برای پنهان کردن اطلاعات و تضعیف شفافیت از زمان روی کار آمدن او گفت.

نامزدهای ریاست جمهوری برزیل (از چپ به راست) لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، سیمون تبت و ژایر بولسونارو در مناظره ای در 28 اوت 2022 شرکت می کنند.

سناتور سیمون تبت، از حزب جنبش دموکراتیک برزیل و عضو کمیسیون پارلمانی کووید-19 این کشور، بولسونارو را به تاخیر در تولید واکسن کووید-19 و انتشار اخبار جعلی درباره ویروس متهم کرد، ادعایی که رئیس جمهور آن را رد کرد.

سه نامزد دیگر که در این مناظره شرکت کردند عبارتند از ثریا ترونیک از حزب اتحادیه برزیل، وزیر دارایی سابق چیرو گومز از حزب دمکراتیک کارگر و دانشمند سیاسی و نویسنده لوئیس فیلیپه داویلا از حزب نوو.

این ششمین نامزدی لولا برای ریاست جمهوری با حزب کارگران برزیل (PT) خواهد بود. او از سال 2003 تا 2011 در این نقش خدمت کرد و پس از اینکه میلیون‌ها برزیلی در دوران قدرتش از فقر خارج شدند، با محبوبیت 90 درصد از سمت خود کنار رفت.

با این حال، خوش شانسی او دیری نپایید. داسیلوا پس از زنده ماندن از سرطان گلو در سال 2011، شش سال بعد به اتهام فساد و پولشویی محکوم شد، اتهاماتی که ناشی از تحقیقات گسترده در مورد شرکت نفت دولتی پتروبراس بود.

دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل قرار است در 2 اکتبر برگزار شود و مقامات هشدار داده‌اند که انتخابات پر مناقشه می‌تواند باعث ناآرامی شود.

مقامات هشدار می‌دهند که برزیل ممکن است با ناآرامی‌های انتخاباتی «شدیدتر» از شورش کنگره آمریکا مواجه شود
ادسون فاچین، وزیر دادگاه عالی انتخابات این کشور در ژوئن گفت که خطر ناآرامی «شدیدتر» از شورش 6 ژانویه 2021 در ساختمان کنگره آمریکا وجود دارد.

بولسونارو، که پشت سر لولا در نظرسنجی‌ها قرار دارد، بارها روند انتخابات کشور را مورد تردید قرار داده و به‌ویژه استفاده از برگه‌های رای الکترونیکی را مورد انتقاد قرار داده است – سیستمی که در سال 2000 وجود داشت. او همچنین از ارتش خواسته است تا یک اقدام را انجام دهد. شمارش موازی “عمومی” آرا.

فاچین گفت که مقامات انتخاباتی مداخله دولت فدرال یا نیروهای مسلح را نمی پذیرند و افزود که سازمان ایالات آمریکا (OAS) موافقت کرده است که در انتخابات برزیل ناظر باشد.

Camilo Rocha و Marcia Reverdosa از CNN از سائوپائولو گزارش دادند و ایوانا کوتاسووا از لندن نوشتند.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop