با ویژگی های شگفت انگیز مترجم گوگل آشنا شوید

فرارو- بسیاری از صفحات وب و پست های وبلاگ وجود دارند که به زبان محلی شما نوشته نشده اند. برای خواندن این محتوا به یک ابزار ترجمه نیاز دارید که بتوان از آن به عنوان ترجمه اصلی گوگل استفاده کرد.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، این ابزار علاوه بر ترجمه یک کلمه یا متن، می تواند کل یک صفحه وب یا متن را نیز ترجمه کند. این ابزار همچنین ویژگی های پیشرفته دیگری مانند مکالمه فوری یا ترجمه متن را ارائه می دهد.

به عبارت دیگر، Google Translate ابزار ساده تری است که به ترجمه کلمات، متون، وب سایت ها و اسناد شفاهی از یک زبان به زبان دیگر کمک می کند.

مترجم گوگل تا کنون از 109 زبان دنیا در سطوح مختلف پشتیبانی می کند. علاوه بر این، ترجمه آفلاین 59 زبان را نیز پشتیبانی می کند (بسته های زبان باید از قبل در برنامه بارگذاری شده باشند) اما مهم است که بدانید Google Translate 100% دقیق نیست و قبل از استفاده از آن نیاز دارید برای داشتن ایده در مورد موضوع خاص به متن توجه کنید.

اگرچه برنامه Google Translate کامل نیست، اما در بسیاری از موارد کافی است. در حال حاضر این اپلیکیشن بیش از یک میلیارد بار توسط کاربران از فروشگاه پلی استور دانلود شده است.

نحوه ترجمه مکالمات با استفاده از مترجم گوگل

Google Translate این قابلیت را دارد که یک سخنرانی را تشخیص داده و آن را به زبان مورد نظر شما ترجمه کند. این برنامه قادر به خواندن سخنرانی پس از ترجمه است. این فرآیند می تواند دستی یا خودکار باشد. با این حال، ویژگی خودکار راحت تر است زیرا زبان را تشخیص می دهد.

بنابراین، اگر مکالمات مختلفی به زبان های مختلف دارید، حالت خودکار می تواند زبان مورد نظر شما را شناسایی و ترجمه کند. اما برای ترجمه دستی باید زبان مورد نظر را به صورت دستی انتخاب کنید.

برای ترجمه مکالمات با استفاده از Google Translate مراحل زیر را دنبال کنید:

Google Translate را دانلود و باز کنید.

گزینه گفتگو انتخاب کنید .

با کلیک بر روی میکروفون در سمت چپ یا راست پایین صفحه، زبان مبدأ را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که میکروفونی که روی آن کلیک می کنید زبان مبدأ خواهد بود.

زبان گوینده با زبان مقصد مرتبط خواهد بود.

ترجمه خودکار برای استفاده از قابلیت ترجمه خودکار کلیک

ترجمه

نحوه ترجمه متن با استفاده از مترجم گوگل

می‌توانید متنی را تایپ کرده یا بخوانید و از Google Translate بخواهید آن را به زبانی که می‌خواهید ترجمه کند:

Google Translate را باز کنید.

برای انتخاب زبان روی دکمه کلیک کنید زبان روی سمت چپ کلیک کنید.

برای انتخاب زبان مورد نظر بر روی دکمه کلیک کنید زبان روی جهت کلیک راست کنید.

تایپو و کود را کود را تایپو و وارد وارد . اگر می خواهید متن را به صورت شفاهی بیان کنید، روی دکمه میکروفون در پایین صفحه کلیک کنید.

می توانید با انتخاب دکمه میکروفون در پایین کادر ترجمه، ترجمه مورد نظر را کپی کنید یا از Google Translate بخواهید آن را برای شما بخواند.

متن

چگونه متن یک عکس را با استفاده از گوگل ترنسلیت ترجمه کنیم

Google Translate همچنین می تواند متن و تصاویر را ترجمه کند. اگر تصویری دارید که با یک زبان خارجی نیز تگ شده است، نگران نباشید. می توانید از دوربین برای ترجمه بخش هایی از تصویر یا کل تصویر استفاده کنید:

Google Translate را باز کنید.

روی دکمه دوربین کلیک

با کلیک بر روی آن زبان در گوشه بالا سمت چپ، زبان پیش فرض را انتخاب کنید.

زبان مقصد را از گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید.

یک تصویر برای ترجمه، از دکمه ذخیره شده است وارد كردن از آن استفاده کنید.

متن

نحوه استفاده از قابلیت ترجمه زنده مترجم گوگل

در حال حاضر تنها گوشی های پیکسل 6 و 6 پرو مجهز به قابلیت ترجمه زنده هستند. هنگامی که برنامه یک زبان خارجی را شناسایی می کند، یک پنجره ظاهر می شود. اگر روی پنجره پاپ آپ کلیک کنید، مترجم گوگل فورا متن یا صدا را ترجمه می کند. این ویژگی در حال حاضر تنها از چند زبان پشتیبانی می کند:

Google Translate را باز کنید.

وارد كردن تنظیمات تبدیل شود

روی سیستم کلیک

گزینه ترجمه زنده فعال کردن .

زبان مورد نظر را به پنجره اضافه کنید.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop