بازیکنان روسیه برای جلوگیری از “جنگ هسته ای” با یکدیگر رقابت می کنند.

نکات داستانی

آخرین مد در مسکو یک بازی جنگی است که در آن بازیکنان برای یافتن کدهای هسته‌ای مسابقه می‌دهند

مقامات روسیه با ترس بازی می کنند و تمرینات هسته ای عظیمی را انجام می دهندCNN

“توجه! توجه!» صدای روسی از بلندگو. بمب های هسته ای تا یک ساعت دیگر پرتاب خواهند شد.

در اتاقی که به عنوان پناهگاه هسته‌ای مربوط به دوران شوروی طراحی شده است، چند روس برای جلوگیری از حمله فاجعه‌بار به ایالات متحده به رقابت می‌پردازند.

وظیفه آنها – جدیدترین جنون در مسکو – یافتن کدهای انتشار هسته ای و غیرفعال کردن دکمه قرمز مخفی است که قبلاً توسط یک ژنرال دیوانه روسی فشار داده شده است.

این یک فانتزی کامل است. یک بازی تعاملی در ساختمانی در یک منطقه صنعتی سابق شهر که به سادگی ترس از جنگ سرد را برمی انگیزد.

اما در میان تنش‌های کنونی با روسیه، جایی که یک بن‌بست هسته‌ای بالقوه با غرب دوباره مطرح شده، کمی نگران‌کننده است.

یک ژنرال دیوانه روس دکمه هسته ای را فشار داده است و بازیکنان باید پرتاب موشک را متوقف کنند

ماکسیم موتین از روسیه که به تازگی بازی Red Button Quest را به پایان رسانده است، گفت: “من نگران هستم زیرا اطلاعات احمقانه زیادی از هر دو طرف وجود دارد.”

او گفت: “من می دانم که مردم عادی در سراسر جهان خواهان جنگ نیستند.”

اما مقامات روسی کشور را برای احتمال درگیری آماده می کنند و نگرانی عمیقی را در مورد رویارویی با رقیب قدیمی روسیه در جنگ سرد، یعنی غرب، ایجاد می کنند.

تلويزيون روسيه تمرينات آموزشي گسترده اي را با حضور 40 ميليون نفر در سراسر كشور پخش مي كند. دولت برای آماده سازی پاسخ به حمله شیمیایی یا هسته ای طراحی شده است.

وزارت اورژانس روسیه این عکس را از رزمایش ملی دفاع غیرنظامی منتشر کرد

این ویدئو کارکنان اورژانس را با لباس‌های محافظ و ماسک‌های گاز نشان می‌دهد که بزرگترین تمرین دفاع مدنی از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را رهبری می‌کنند. این بدان معناست که کرملین از روس ها می خواهد که تهدید جنگ را بسیار جدی بگیرند.

البته احتمال رویارویی همه جانبه روسیه و غرب بسیار بعید است.

تحلیلگران می گویند که اصل نابودی تضمین شده متقابل (یا MAD) همچنان مانند دوران جنگ سرد به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند.

اما با افزایش تنش ها بر سر سوریه، اوکراین و کشورهای بالتیک، تحلیلگران می گویند خطر تماس اندک، سوء تفاهم و تشدید تنش بین ابرقدرت های هسته ای بسیار واقعی شده است.

فئودور لوکیانوف، سردبیر مجله روسیه در گلوبال امور، یک مجله مشهور سیاست خارجی، می گوید: “فکر نمی کنم جنگ هسته ای رخ دهد.”

او به سی‌ان‌ان گفت: «اما وقتی دو ابرقدرت هسته‌ای با خودروهای نظامی‌شان در یک منطقه، بسیار نزدیک به هم هستند و هماهنگی مناسبی با هم ندارند، هر اتفاق غیرمنتظره‌ای ممکن است رخ دهد».

این خطری است که کرملین مایل به انجام آن است، زیرا تلویزیون دولتی در هفته های اخیر لفاظی های سخت خود را افزایش داده است.

دیمیتری کیسلیف، مجری برجسته اخبار دولتی روسیه، که توسط منتقدان به عنوان مبلغ اصلی کرملین لقب گرفته است، در برنامه مهم جاری خود اخیرا در مورد جنگ جهانی در صورت درگیری نیروهای روسیه و آمریکا در سوریه هشدار داد.

او گفت: «رفتار خشن با روسیه می‌تواند ابعاد هسته‌ای داشته باشد.

وزارت دفاع روسیه همچنین جزئیات جدیدترین موشک بالستیک قاره پیما را که قرار است به زرادخانه هسته ای این کشور اضافه شود، منتشر کرده است.

شیطان 2، همانطور که مشخص است، مخرب ترین سلاح جهان خواهد بود و جایگاه روسیه را به عنوان برترین قدرت هسته ای تضمین خواهد کرد.

این یک دیدگاه آخرالزمانی است که حس واقع گرایی دیگری را به تلاش فانتزی که توسط بازیکنان در مسکو انجام می شود اضافه می کند.

آلیسا سوکولووا یکی دیگر از بازیکنان مسکو گفت: می دانم که اکنون در مدارس روسیه به کودکان می گویند که دشمن اصلی ما ایالات متحده است.

او می افزاید: «اما به نظر من مسخره می آید و مطمئن هستم که جنگ غیرممکن است.

بازیکنان بازی جستجو - که به عنوان یک تیم عملیات ویژه ظاهر می شوند - تنها کسانی هستند که می توانند از جنگ جلوگیری کنند.

در یک پناهگاه ساختگی جنگ سرد، بازیکنان روسی کدهای پرتاب را شکسته و پرتاب موشک را غیرفعال کرده اند. به نظر می رسد که ایالات متحده دوباره از این حمله اتمی مجازی روسیه فرار کرده است.

امیدواریم دنیای واقعی از چنین درگیری نجات یابد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop