بازوی خود را در تصادف اتوبوس از دست داد اما UPSC را با منحنی نشکن خود پاک کرد. داستان IAS Akhila باید بخوانید | اخبار هند

در مواجهه با سختی‌ها، آخیلا بی‌اس که در سن 5 سالگی دست راست خود را در تصادف اتوبوس از دست داد، زمانی حکمت مولیر نمایشنامه‌نویس فرانسوی را به نمایش گذاشت: «هر چه مانع بزرگ‌تر باشد، شکوه غلبه بر آن بیشتر است». روحیه و اراده تسلیم ناپذیر آخیلا زمانی نشان داد که او در آزمون معتبر خدمات شهری UPSC (CSE) 2022 شکست خورد و رتبه 760 را به دست آورد.

آخیلا که اهل تیرووانانتاپورام، کرالا است، دومین دختر کی بوهاری، مدیر سابق دبیرستان دخترانه دولتی کاتن هیل و ساجینا بیوی است. پس از از دست دادن دست راست خود در تصادف اتوبوس در 11 سپتامبر 2000، زندگی او به طرز چشمگیری تغییر کرد. اگرچه به او توصیه شده بود که در آلمان تحت معالجه قرار گیرد، بازوی راست، به ویژه نوک شانه، نتوانست به طور کامل بهبود یابد.

آخیلا که از محدودیت‌های فیزیکی خود وحشت نداشت، با واقعیت جدید خود سازگار شد و یاد گرفت که کارهای روزانه را انجام دهد و حتی با استفاده از بازوی چپش بنویسد. پس از کسب نمرات استثنایی در امتحانات هیئت مدیره، عزم او درخشید.

سفر آموزشی آخیلا او را به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یکپارچه در IIT Madras و به دنبال آن خدمات عمومی اختصاص داد. او پس از پاک کردن مقدمات در دو تلاش اول خود، در سومین تلاش خود با شکستن UPSC CSE موفق شد.

به قول خودش، “خوشحالم و سپاسگزارم. به آمادگی خود اطمینان دارم. آماده سازی خود را بلافاصله پس از فارغ التحصیلی در سال 2019 شروع کردم، در سال های 2020، 2021 و 2022 در آزمون شرکت کردم. سه بار مرحله مقدماتی را پشت سر گذاشتم، اما من او دو بار در لیست قرار نگرفت.” او تمایل خود برای تبدیل شدن به یک افسر IAS را به معلمی نسبت داد که او را با ایده حرفه جمع آوری و جذابیت خدمات عمومی آشنا کرد.

سفر آخیلا شامل آموزش در بنگالورو به مدت یک سال و به دنبال آن کمک از یک موسسه مستقر در تیرووانانتاپورام بود. وی چالش های همیشگی آمادگی برای کنکور خدمات کشوری را برجسته کرد و بر نیاز به فداکاری و تلاش بی دریغ تاکید کرد. ساعت های طولانی نشستن در ایام امتحانات و نوشتن بدون وقفه طولانی مدت با توجه به شرایط جسمانی برای او کار سختی بود.

با وجود این، آخیلا به رویای خود برای تبدیل شدن به یک افسر IAS متعهد ماند و قول داد تا به هدف خود ادامه دهد. داستان او گواهی بر قدرت انعطاف پذیری، اراده و فداکاری تزلزل ناپذیر در مواجهه با ناملایمات است.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop