ایر کانادا به دلیل بازجویی از یک قانونگذار بریتانیایی در مورد سابقه وی عذرخواهی کرد

ایر کانادا، بزرگترین شرکت هواپیمایی کانادا، پس از اینکه نمایندگان مجلس گفتند که آقای یاسین در آخرین سفر رسمی خود به این کشور برای بازجویی در مورد نام و سابقه خود انتخاب شده است، از محمد یاسین، نماینده بریتانیا عذرخواهی کرد.

پابلو رودریگز وزیر حمل و نقل کانادا روز چهارشنبه به خبرنگاران در اتاوا گفت که دفتر وی در مورد بازرسی با شرکت هواپیمایی تماس گرفته است. آقای رودریگز گفت: “ما با ایر کانادا تماس گرفتیم و از ایر کانادا عذرخواهی کردیم و عذرخواهی کار درستی بود.”

آقای یاسین، نماینده حزب کارگر، از سال 2017 نماینده حوزه انتخابیه بدفورد در شرق انگلیس بوده است. او گفت که هفته گذشته در حالی که به همراه دیگر نمایندگان پارلمان به کانادا سفر کرده بود در فرودگاه هیترو در نزدیکی لندن مورد بازجویی خشونت آمیز قرار گرفت. .

جزئیات این تحقیق روز دوشنبه زمانی مشخص شد که یکی از همکاران آقای یاسین، کلایو بتز، در سخنرانی خود در پارلمان گفت که آقای یاسین تنها قانونگذار است که برای بازجویی توسط مقاماتی که گروه فکر می‌کردند برای ایر کانادا و دولت کانادا کار می‌کند به تأخیر افتاده است. . .

آقای بتس گفت: «آنها به او گفتند که این به این دلیل است که نامش محمد است. از او پرسیده شد که آیا چاقو یا هر سلاح تهاجمی دیگری به همراه دارد یا خیر. از او پرسیدند کجا به دنیا آمده است.»

آقای یاسین در بیانیه ای ایمیلی به نیویورک تایمز گفت: «اینکه توسط مجریان مهاجرت به شدت مورد توجه قرار گرفتم استرس زا و تحقیرکننده بود. دفتر وی جزئیات بیشتری در مورد این دیدار منتشر نکرد.

آقای بتس گفت که آقای یاسین که قبلا فرم های لازم را برای ورود به کانادا ارائه کرده بود، سرانجام پس از بازجویی اجازه سوار شدن به پرواز را پیدا کرد. اما پس از ورود به مونترال و قبل از اینکه دوباره از تورنتو به خانه برود، به گفته آقای بتس که این درمان را “کاملاً غیرقابل قبول” توصیف کرد، با موانع بیشتری روبرو شد.

در حالی که مقامات ایر کانادا و اداره مهاجرت این کشور عذرخواهی کردند، آقای بتس روز دوشنبه گفت که “با توجه به ماهیت نژادپرستانه و اسلام هراسانه” این برخورد، او این موضوع را در پارلمان مطرح کرده و قصد دارد نامه ای به کمیسر عالی کانادا در لندن بنویسد. .

ایر کانادا گفت که از “مزاحمت” ناشی از تظاهرات عذرخواهی کرده و گفته است که آقای یاسی اجازه پرواز به کانادا را صادر کرده است. در بیانیه آمده است که مقامات با این معاون دیدار کردند تا از سوار شدن راحت برای بازگشت وی اطمینان حاصل کنند.

سخنگوی وزارت مهاجرت کانادا روز پنجشنبه گفت که یکی از مقامات این وزارت نگرانی های خود را به آقای یاسین منتقل کرده و از هر گونه ناامیدی ناشی از این وضعیت عذرخواهی کرده است.

با این حال، مشخص نیست چه کسی نیاز به بررسی بیشتر دارد.

ایر کانادا گفت که از سوی یک “سازمان دولتی مجاز” برای تحقیق بیشتر درباره آقای یاسین و پیروی از “رویه های تعیین شده” درخواست شده است. این شرکت هواپیمایی از ذکر نام آژانس خودداری کرد، اما گفت که سازمان های دولتی مختلف در داخل و خارج ممکن است چنین نمایش هایی را سفارش دهند. آژانس خدمات مرزی کانادا به دلایل حفظ حریم خصوصی از اظهار نظر خودداری کرد.

دفتر آقای یاسین پس از تماس تلفنی از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد.

او در اظهارات قبلی خود گفت: «در حالی که انتظار برخورد خاصی به عنوان نماینده مجلس ندارم، اما این برایم نگران است که اگر نماینده مجلس نبودم، این تجربه چقدر بدتر می‌شد».

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop