ایالات متحده کمک های اوکراین را با نزدیک شدن به بحران انرژی در اروپا تقویت می کند

دولت بایدن با وعده میلیاردها دلار کمک نظامی بلندمدت به اوکراین، به دنبال اثبات این است که حمایت ایالات متحده در جنگ می تواند از عزم روسیه بیشتر باشد.

گردآوری قانونگذاران آمریکایی و مردم پیرامون این کمک و میلیاردها کمک فوری بیشتر، برای پرزیدنت بایدن نسبتاً بی دردسر بوده است. اما او همچنین باید اروپا را در جریان نگه دارد، زیرا تهاجم روسیه قیمت انرژی را افزایش داده است و آنچه را که می تواند به بدترین بحران اقتصادی قاره در یک نسل تبدیل شود، ایجاد کرده است.

مقامات آمریکایی اصرار دارند که هیچ شکافی در ائتلاف ناتو ندیده‌اند که اعضای آن به درجات مختلف موافقت کرده‌اند از اوکراین در دفاع از میهن خود حمایت کنند. مقامات آمریکایی می گویند که موفقیت های اخیر اوکراین در میدان نبرد، از هدایت نیروهای روسی در شمال شرق تا انزوای واحدهای روسی در جنوب، به تقویت عزم در اروپا کمک خواهد کرد.

اما جهش قیمت انرژی در اروپا، و چشم انداز خانه های سرد در ماه های سرد پیش رو، به اضطراب منجر شده است. روسیه اخیراً با اعلام اینکه گازپروم، شرکت دولتی انرژی، جریان گاز طبیعی به اروپا را از طریق خط لوله نورد استریم 1 خود از سر نمی گیرد، این نگرانی ها را تشدید کرد.

به گفته تحلیلگران نظامی و دیپلماتیک، رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر وی. پوتین، معتقد است که کمبود گاز حمایت اروپا از اوکراین را تضعیف خواهد کرد.

آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه، گفت که روسیه «انرژی» را علیه اروپایی ها به کار گرفته است.

او در اوایل ماه جاری در مقر ناتو در بلژیک گفت: «رئیس جمهور پوتین شرط می‌بندد که این اقدامات اراده کشورها برای ایستادن در کنار اوکراین را در هم خواهد شکست». او شرط می‌بندد که کرملین می‌تواند کشورهای دیگر را برای تسلیم قلدری کند.»

آقای. دیدار بلینکن از ناتو و کیف، پایتخت اوکراین، درست زمانی انجام شد که نیروهای اوکراینی در حال شروع به دستیابی به دستاوردهای قابل توجهی در شمال شرق کشور خود بودند.

مقامات پنتاگون می گویند فرمانی که آقای. پوتین در ماه گذشته با امضای امضای خود تعداد هدف سربازان وظیفه کشورش را حدود 137000 نفر به 1.15 میلیون نفر افزایش داد، نشانه دیگری بود که او معتقد بود روسیه همچنان می تواند در جنگ فرسایشی پیروز شود.

یک مقام ارشد دفاعی در مصاحبه ای گفت: «او نشان می دهد که در تلاش است این موضوع را زمین گیر کند. او به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد زیرا مجاز به صحبت علنی نبود.

آقای. به نظر می رسد بایدن به نوبه خود مصمم است نشان دهد که تعهد ناتو همچنان مستحکم است. قرار است روز چهارشنبه او در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل بر اوکراین تمرکز کند. رئیس جمهور این کشور، ولودیمیر زلنسکی، قرار است در همان روز از طریق ویدئو در مجمع سخنرانی کند.

سناتور میت رامنی، جمهوریخواه از یوتا، گفت: «حمایت ما از ملت اوکراین الگویی برای جهان است.» وی افزود که حمایت از اوکراین در میان متحدان ایالات متحده همچنان قوی است. به نظر من، این وضعیت چگونه پس از زمستان، زمانی که قیمت‌های گرمایش برای مردم اروپا از سقف عبور می‌کند، ادامه خواهد یافت. فقط امیدوارم بتوانیم کنار هم بمانیم و حمایت مورد نیاز اوکراین را ارائه کنیم.”

در طی یک توقف در اوکراین در اوایل ماه جاری، آقای. بلینکن بخش دیگری از کمک نظامی را اعلام کرد – حدود یک میلیارد دلار برای اوکراین و همچنین یک میلیارد دلار برای سایر متحدان و شرکای اروپایی.

در همان روز، وزیر دفاع لوید جی آستین سوم گفت واشنگتن 675 میلیون دلار تدارکات نظامی اضافی به اوکراین ارسال خواهد کرد که بیستمین خروج از ذخایر پنتاگون از زمان آغاز جنگ است. و هفته گذشته پنتاگون 600 میلیون دلار بیشتر برای توپخانه و مهمات اعلام کرد.


آنچه ما قبل از استفاده از منابع ناشناس در نظر می گیریم. آیا منابع از اطلاعات اطلاع دارند؟ انگیزه آنها برای گفتن به ما چیست؟ آیا آنها در گذشته قابل اعتماد بودن را ثابت کرده اند؟ آیا می توانیم اطلاعات را تایید کنیم؟ حتی با برآورده شدن این سوالات، تایمز از منابع ناشناس به عنوان آخرین راه حل استفاده می کند. گزارشگر و حداقل یک سردبیر هویت منبع را می دانند.

کمک های جدید مبلغی را که ایالات متحده از زمان تهاجم روسیه در فوریه به کیف تعهد داده است به حدود 15 میلیارد دلار می رساند.

کالین کال، معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: «به نظر می‌رسد ولادیمیر پوتین معتقد است که روسیه می‌تواند در این بازی طولانی پیروز شود – دوام آوردن اوکراینی‌ها در اراده آنها برای مبارزه و اراده جامعه بین‌المللی برای ادامه حمایت از اوکراین». ماه گذشته. او این باور را «یک اشتباه محاسباتی دیگر روسیه» نامید.

در جریان سفر خود به کیف، آقای … بلینکن گفت که آمریکا و متحدانش باید تلاش کنند تا مدافعان شجاع اوکراین را برای مدت طولانی حفظ کنند.

او گفت: «این به معنای جریان مستمر و مصمم توانایی در حال حاضر است.

بیشتر این جریان از آمریکا آمده است.

اما حمایت مادی اروپا از اوکراین کم رنگ شده است. مجموع تعهدات جدید کمک های نظامی و مالی از شش کشور بزرگ اروپایی در ماه مه کاهش یافت و در ژوئن به شدت کاهش یافتبر اساس تحلیل موسسه کیل برای اقتصاد جهانی.

در ماه ژوئیه، آخرین ماه که داده‌های مربوط به آن در دسترس بود، هیچ یک از این کشورها – بریتانیا، آلمان، لهستان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا – تعهد جدیدی ندادند.

کریستوف تربش، مدیر مالی بین‌المللی و اقتصاد کلان مؤسسه و رئیس گروهی که این تحلیل را انجام می‌دهد، گفت: «ما از اینکه کمک‌ها اساساً به صفر رسید، به ویژه از سوی قدرت‌های بزرگ اروپایی شگفت‌زده شدیم.

آقای. تربش خاطرنشان کرد که کشورهای اروپایی همچنان در حال توزیع کمک های اعلام شده در ماه های گذشته هستند و برخی از آنها به صورت مخفیانه ارسال شده است. اما، او افزود، داده های جدید نشان می دهد که حمایت مادی از اوکراین، به ویژه انتقال تجهیزات نظامی، ممکن است کمیاب شود.

آقای او گفت: «همه اینها بیشتر به سمت بن بست مالی است تا تأمین مالی ضدحمله اوکراینی. تربش گفت. به نظر می‌رسد که بیشتر به حفظ وضعیت موجود می‌پردازد تا اینکه واقعاً به اوکراین اجازه انجام کاری جدی، هم از نظر نظامی و هم از لحاظ مالی، بدهد.»

تحلیلگران می گویند که به ویژه آلمان، علی رغم لفاظی های قبلی خود، کوتاهی کرده است.

مارکوس کایم، کارشناس ارشد امنیت بین‌الملل در مؤسسه آلمانی امور بین‌الملل و امنیت، گفت که او و سایر تحلیلگران ابتدا از قول صدراعظم اولاف شولز برای افزایش چشمگیر هزینه‌های نظامی برای حمایت از اوکراین «تا زمانی که اوکراین» کاملاً شگفت‌زده شدند. طول می کشد» و در نهایت وابستگی کشور به انرژی روسیه را از بین ببرد.

او گفت، اما تغییرات سیاست از آن زمان تاکنون کمتر چشمگیر بوده است.

منتقدان می گویند که دولت آلمان به اندازه کافی برای کمک به اوکراین انجام نداده است. یکی از نقاط حساس، امتناع آلمان از ارسال تانک‌های اصلی نبرد لئوپارد 2 به اوکراین است. آقای. شولتز و وزرای دولتش گفته اند که زرادخانه ارتش آلمان برای ارسال تجهیزات سنگین تر آنقدر خالی شده است و آنها نمی خواهند آلمان اولین کشوری باشد که تانک های مدرن غربی را به اوکراین ارسال می کند.

آلمان از افزایش ۱۰۰ میلیارد یورویی (۱۱۳ میلیارد دلاری) بودجه دفاعی در سال جاری خبر داد. با این حال، به هدف ناتو که هر یک از اعضا حداقل 2 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف دفاع از خود می کند، نخواهد رسید. طبق پیش‌بینی مؤسسه اقتصادی آلمان، یک اتاق فکر مستقر در کلن، شولز متعهد شد که با آن دیدار کند.

جفری راتکه، دیپلمات ارشد سابق ایالات متحده و رئیس مؤسسه آمریکایی مطالعات آلمانی معاصر، گفت آلمان و سایر کشورهای اروپایی در موقعیت قوی تری برای ادامه مخالفت با روسیه در زمستان امسال خواهند بود.

«وقتی به افکار عمومی نگاه می‌کنید. راتکه گفت: “شما می بینید که من چه می گویم آمادگی مردم آلمان برای سوق دادن به گام ها و فداکاری های بیشتر به منظور دستیابی به اهداف استراتژیک حمایت از اوکراین و حفظ نظم سیاسی اروپا.”

کریستین مولینگ، مدیر تحقیقات شورای روابط خارجی آلمان نیز گفت که خوشبین است که اروپا به ارائه یک جبهه متحد علیه روسیه ادامه خواهد داد، اما افزود که اختلافات عمومی در مورد این موضوع ادامه خواهد داشت.

آقای می گوید: “صدا و گاهی کثیف خواهد بود.” مولینگ، مقایسه‌ای با بحث‌های سیاستی در اوج همه‌گیری و بحران بدهی اروپا انجام می‌دهد.

اما، او افزود، “ما همه این موارد را به صورت علنی مورد بحث قرار می دهیم، زیرا دموکراسی ها این کار را انجام می دهند.”

امیلی کاکرین گزارش کمک کرد

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر