النا ریباکینا برنده ویمبلدون و اولین عنوان گرند اسلم خود شد

ویمبلدون، انگلیس – چهار سال پیش، زمانی که النا ریباکینا زاده روسی الاصل و بزرگ شده تصمیم گرفت برای قزاقستان تنیس بازی کند، هیچ کسی نمی توانست بداند که این انتقال به طور تصادفی مانند تابستان 2022 نتیجه خواهد داد. .

ریباکینا شنبه با نتایج 3-6، 6-2، 6-2، Ons Jabeur را شکست داد و عنوان قهرمانی انفرادی ویمبلدون را به دست آورد و این امر باعث شد تا روس بومی معتبرترین قهرمانی ورزش را کمی بیش از دو ماه پس از اینکه برگزارکنندگان مسابقات از شرکت بازیکنان روسیه منع کردند.

ریباکینا، که چهار سال پیش پس از موافقت جمهوری شوروی سابق برای تامین بودجه حرفه‌اش، نمایندگی قزاقستان را آغاز کرد، بر جابر غلبه کرد، که پس از رهبری زودهنگام تسلیم شد و تسلیم ناسازگاری شد.

ریباکینا، 23 ساله، اوایل عصبی و متزلزل بود، توپ‌های به ظاهر آسان رالی را برای مدت طولانی از دست داد و تلاش می‌کرد تا اولین سرویس خطرناک خود را وارد زمین کند، اما با طولانی شدن مسابقه، آرام گرفت. هنگامی که او ریتم خود را پیدا کرد، جابر پاسخ های کمی داشت. او حتی در ست سوم نیز فرصتی برای تساوی داشت، زیرا ریباکینا با نتیجه 3-2 از سرویس 0-40 عقب افتاد، اما جابر نتوانست بازی را تمام کند و ریباکینا از آنجا از روی خط پایان عبور کرد.

در نقطه پایانی، ریباکینا به تماشای Jabeur، شماره 1 نشست. بازیکن 2 رنکینگ جهان، آخرین بک هند برگشتی را با فاصله زیاد فرستاد و به سختی با یک جشن به تور دروازه رفت. چند دقیقه بعد او از پله ها به سمت جعبه اش بالا رفت تا تیمش را در آغوش بگیرد.

این اولین قهرمانی ریباکینا در گرند اسلم و اولین قهرمانی برای یک بازیکن انفرادی نماینده قزاقستان بود، که در 15 سال گذشته چندین زن و مرد از روسیه را برای نمایندگی در تنیس به خدمت گرفته است و توسعه آنها را به عنوان بخشی از تلاش برای بیشتر کردن کشور تامین می کند. جذاب برای غرب

این مسابقه‌ای بود که هیچ‌وقت برای یک داستان کم نمی‌شد، مهم نیست چه کسی برنده شد.

جابر، 27 ساله تونسی، اولین زن عرب و اولین زن آفریقایی بود که به فینال ویمبلدون رسید و اولین زن عرب بود که به فینال گرند اسلم رسید. او مسلمان است و کبریت در عید قربان افتاد – عید قربانی. این تعطیلات یادآور داستان خداست که از ابراهیم می خواهد پسرش را به نشانه ایمان قربانی کند.

زمانی بود که به نظر می رسید هر سال یک آمریکایی برای این قهرمانی در 4 جولای بازی می کند. اما این ورزش و تقویم آن تغییر کرده است. فینال ویمبلدون یک هفته بعد برگزار می‌شود و بازیکنان آمریکایی و آن‌هایی که از هر کشور دیگری در 100 سال گذشته بر تنیس تسلط داشتند، با رقابت‌های بسیار بیشتری از مکان‌هایی روبرو می‌شوند که این ورزش اخیراً در آن جا افتاده است.

من واقعاً غمگین هستم، اما این تنیس است. جابر در حالی که جام نایب قهرمانی را در دست داشت، گفت: فقط یک برنده وجود دارد. من سعی می کنم الهام بخش نسل های زیادی برای کشورم باشم.»

ریباکینا به تماشاگران دادگاه مرکز گفت که بازی کردن در مقابل جعبه سلطنتی باعث افتخار بوده است. او همچنین از بولات اوتموراتوف، میلیاردری که رئیس فدراسیون تنیس قزاقستان است، به خاطر اعتقاد به او تشکر کرد.

او در حالی که کیت، دوشس کمبریج در چند قدمی ایستاده بود، گفت: “من هرگز چنین چیزی را احساس نکردم.” شاهزاده ویلیام در این مسابقه شرکت نکرد. کیت توسط ایان هویت، رئیس کلوپ انگلستان و مردی که مسئول توضیح تصمیم ممنوعیت بازیکنان روسیه و بلاروس در ماه آوریل بود، به دادگاه همراه شد.

ریباکینا، بازیکن بیست و سوم جهان، پیش از این هفته هرگز از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات گرند اسلم عبور نکرده بود. قد بلند و دراز و قدرتمند با یکی از خطرناک ترین سرویس های بازی، او در روسیه متولد شد و تا زمانی که بالغ شد در آنجا زندگی کرد. پدر و مادر او هنوز در روسیه زندگی می کنند.

پس از 18 سالگی، او فرصتی را پذیرفت تا برای حرفه تنیس خود از قزاقستان بودجه دریافت کند. او سال گذشته نماینده قزاقستان در المپیک توکیو بود.

دویدن او به فینال باعث شد تا یک تورنمنت ناخوشایند برگزار شود و پس از اینکه برگزارکنندگان مسابقات سعی کردند با محروم کردن بازیکنان روسی و بلاروسی به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، آنها را از خود دور نگه دارند، سیاست را وارد معارضه کرد.

برگزارکنندگان این حرکت را به دستور دولت بریتانیا و خانواده سلطنتی انجام دادند. دوشس کمبریج به طور سنتی جام را به برنده ویمبلدون می دهد. تعداد کمی در بریتانیا می خواستند ببینند که او آن را به یک روسی می دهد در حالی که بریتانیا از رهبران ارائه کمک و تسلیحات به اوکراین بوده است.

ریباکینا در پاسخ به سوالی درباره احساساتش در مورد جنگ در کنفرانس خبری پس از بازی خود، گفت که انگلیسی اش به اندازه کافی خوب نیست که این سوال را بفهمد، تنها باری که در طول 30 دقیقه سوال این ادعا را مطرح کرد.

در زمین، Jabeur و Rybakina همچنین یکی از تضادهای نهایی ورزش را در سبک ها وعده دادند. نام Jabeur به ندرت ذکر می شود بدون اینکه چند کلمه بعد از آن “فرهنگ” استفاده شود. هر بازی تقریباً با هر نوع شوت تنیس پر شده است.

در هر لحظه، او می‌تواند توپ را به صورت زاویه‌ای و با چرخشی که باعث می‌شود توپ را به زانو درآورد، در حالی که تور را باز می‌کند و ناحیه بدون محافظ زمین را پیدا می‌کند، برش دهد یا یک فورهند به خط ضربه بزند. تنیس برای او یک حرفه و ورزش است، بلکه یک بازی و وسیله ای برای بیان خلاقیت ذاتی اوست.

سوال این بود که آیا ریباکینا به جابر این فرصت را می‌دهد که شوت‌هایش را بزند یا اینکه قدرت سرویس و ضربات تیرکمان او به جابر خارج از زمین ضربه می‌زند.

در اوایل، ظرافت بر قدرت غالب شد. جابر اولین خون را کشید و ریباکینا عصبی را مجبور کرد که از عمق زمین ضربه بزند. ریباکینا در حالی که جابر روی چمن می رقصید و مجموعه زرادخانه خود را به نمایش می گذاشت، با فورهند خود مبارزه می کرد. در گیم چهارم، او یکی از بک هندهای متداول خود را از کنار ریباکینا، که به تور بسته شده بود، رد کرد. یک بازی بعد، او روی سرویس دوم پرید و فورهند داغی ارسال کرد که ریباکینا به عقب پدال می‌زد.

جابر اهل تلمبه مشت نیست، اما وقتی از برنده ای خوشش می آید که تازه ضربه زده است، مخصوصاً برنده ای که در حال حرکت است، مانند بسکتبالیستی که به تازگی یک سه امتیاز را به زمین زده است، روی چمن می دود. او در ست اول دویدن زیادی انجام داد که وقتی ریباکینا فورهند را به وسط تور فرستاد برنده شد.

جبور به ندرت مسابقات کامل را انجام می دهد، حتی زمانی که به نظر می رسد برای یک بعدازظهر سریع حرکت می کند. مخصوصاً در موقعیت‌های فشار، اغلب یک تکان وجود دارد، گاهی اوقات کشنده، و در اوایل ست دوم در روز شنبه وارد می‌شود.

اینکه آیا ایده دور بودن از قهرمانی ویمبلدون ناگهان خیلی بزرگ به نظر می رسید یا خیر، فقط او می داند. او از ژانویه روی این مسابقات تمرکز کرد و حتی تصویری از جام برنده ویمبلدون را روی صفحه قفل گوشی خود قرار داد. اما در یک لحظه، راحتی و ثباتی که او در ست اول نشان داده بود از بین رفت.

جابر پس از مسابقه گفت: به خودم گفتم ست دوم را نباخت.

او پیام را دریافت نکرد.

ریباکینا سرویس جابر را در اولین گیم ست دوم شکست و جابور هرگز واقعاً بهبود نیافت. او سعی کرد جو را سبک کند، در پایان بازی یک توپ خطاکار را به سمت یک پسر توپ زد و سعی کرد یک شوت بین پاها را در حین تعقیب یک لوب امتحان کند، اما با به پایان رسیدن ست، نامنظم تر شد.

در همین حال، ریباکینا، عصبانیت‌های اولیه‌اش را کنار گذاشت و به خودش چیزی متفاوت از کاری که جابر انجام داد گفت.

او گفت: «قرار بود تا آخر بجنگم.

او شروع به اخراج اولین سرویس خود کرد. فورهندهایی که در ابتدا حرکت طولانی داشتند شروع به شیرجه زدن به گوشه ها و برخورد به لبه خطوط کردند. او تور را برای بسته کردن امتیازها شارژ کرد، همانطور که قبلاً در یک مسابقه دویده بود و ست را با یک آس که جابر فقط می توانست به آن خیره شود مهر و موم کرد.

ست سوم همان چیزی را به ارمغان آورد، حتی وقتی که او هر بار که سرویس گیم را شروع کرد، جمعیت غوغا می‌کردند، و زمانی که او سه موقعیت را به دست آورد تا در میانه‌های راه بازی کند، عاجزانه سعی می‌کرد او را بلند کند و دوشس را در ردیف اول نگه دارد. جعبه سلطنتی با درخشان ترین لباس زرد در تمام محوطه مرکز از نقش اصلی او در عجیب ترین مراسم اهدای جام پس از بازی.

ریباکینا در مورد دوشس گفت: “او فوق العاده خوب بود.”

هیچ چیز نمی‌توانست ریباکینا را امسال در ویمبلدون متوقف کند: نه جابر، نه جمعیت و نه حتی حکمی از طرف دولت که بازیکنان روسیه را از شرکت در آن باز دارد.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop