اخبار مختصر 8 آگوست 2023 |

این مختصر سازمان ملل است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مورد اپیدمی قریب الوقوع وبا و مالاریا در سودان هشدار داد

آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) روز سه شنبه هشدار داد که وضعیت بهداشتی در سودان، جایی که درگیری چهار میلیون نفر را ریشه کن کرده است، به سرعت رو به وخامت است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) هشدار داده است که انتظار می رود در ماه های آینده در بحبوحه باران های شدید، سیل، امکانات بهداشتی ناکافی و موانع دسترسی به کمک های بشردوستانه، شیوع وبا و مالاریا شیوع پیدا کند.

ویلیام اسپیندلر، نماینده آژانس سازمان ملل متحد، با تأکید بر نگرانی خاص در مورد شرایط در کمپ‌های پناهندگان و مراکز ترانزیت، گفت که خدمات بهداشت روان تقریباً وجود ندارد و تجهیزات پزشکی محدود است.

از آنجایی که بسیاری از خانواده‌ها هفته‌ها در حال حرکت بوده‌اند، با غذا و داروی بسیار کم، افزایش نرخ سوء تغذیه، شیوع بیماری‌ها و مرگ‌ومیرهای مرتبط همچنان مشاهده می‌شود.»

آقای اسپیندلر گفت، در ایالت نیل سفید، کمبود دارو و پرسنل پزشکی به شدت مانع ارائه خدمات برای بیش از 144000 نفر تازه آواره شده در 10 کمپ پناهندگان شده است.

پس از سه ماه درگیری، آژانس بهداشت سازمان ملل از کمبود تجهیزات پزشکی در مناطق جنگ فعال خبر داد.

کریستین لیندمایر، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی، همچنین بیش از 50 حمله به مراکز بهداشتی را از زمان درگیری بین ارتش رقیب سودانی در ماه آوریل محکوم کرد.

کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد گفته‌اند که وضعیت در سودان «غیرقابل تحمل» است، زیرا نیازها بیشتر از آن چیزی است که می‌توان با منابع موجود برآورده کرد. تا به امروز، درخواست پناهندگان منطقه ای تنها 29 درصد تامین شده است.

بازرسان برتر حقوق بشر: جنایات جنگی رو به رشد میانمار

بازرسان مستقل منصوب شده از سوی سازمان ملل روز سه شنبه گفتند که شواهد قوی دال بر افزایش جنایات جنگی از جمله اعدام های دسته جمعی و خشونت جنسی در میانمار جمع آوری کرده اند.

مکانیسم مستقل تحقیق برای میانمار گفت که پس از بررسی بیش از 20 میلیون مقاله، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ارتش میانمار و شبه‌نظامیان وابسته به آن “به طور فزاینده‌ای مرتکب جنایات جنگی مکرر و گستاخانه می‌شوند.”

نیکلاس کومجیان، رئیس مکانیسم، به خبرنگاران در ژنو گفت که خشونت و رنج در میانمار بدتر شده است.

این گزارش به افزایش جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت که در نتیجه بمباران هوایی، بمباران روستاهای غیرنظامی و همچنین اعدام غیرنظامیان و رزمندگانی که پس از تصرف روستاها و اسارت مردم، اعدام شدند، اشاره می‌کند. آتش زدن عمدی منازل و روستاها.

آقای کومجیان با تاکید بر شواهد خشونت جنسی به ویژه گفت که عدم رسیدگی به جرایم می تواند به خودی خود جرم باشد.

مکانیسم نظارت میانمار توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در سال 2018 به منظور جمع آوری و تجزیه و تحلیل شواهدی از جدی ترین جنایات بین المللی و سایر موارد نقض قوانین بین المللی که از سال 2011 در این کشور انجام شده است، ایجاد شد.

WHO گزارش می دهد که شربت تولید شده در هند آلوده است

سازمان بهداشت جهانی هشداری درباره یک سری شربت سرماخوردگی آلوده که در هند و خارج از آن موجود است، صادر کرده است.

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در یک هشدار جهانی درباره شربت سرفه Cold Out اعلام کرد که نمونه ای از داروی به دست آمده در عراق به سموم آلوده شده است.

WHO گفت که سازنده شربت ذکر شده، آزمایشگاه Fourrts برای Dabilife Pharma است.

به گفته آژانس بهداشت سازمان ملل، میزان آلاینده هایی مانند دی اتیلن گلیکول و اتیلن گلیکول در این دارو در حد غیرعادی بود.

WHO هشدار داده است که اثرات سمی شامل استفراغ، اسهال و آسیب حاد کلیه – آسیب جدی یا مرگ، به ویژه در میان کودکان ممکن است.

کیتلین کلی، اخبار سازمان ملل

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop