“آنها می خواهند سیستم آموزشی را برای تبلیغ هندوتوا کنترل کنند…”: رهبر CPI (M) از فرماندار کرالا انتقاد کرد | اخبار هند

سیتارام یچوری، رهبر CPI(M) در مخالفت با دستور عارف محمد خان فرماندار کرالا برای استعفای معاونان صدراعظم در 9 دانشگاه، گفت که او چنین اختیاری ندارد. یچوری فرماندار را به تلاش برای “کنترل سیستم آموزش عالی” متهم کرد تا حزب حاکم (BJP) بتواند “ایدئولوژی هندوتوا را تبلیغ کند. او گفت: “آنها می خواهند کارگران RSS را در آنجا منصوب کنند و سیستم آموزش عالی را کنترل کنند تا بتوانند تبلیغ کنند ایدئولوژی هندوتوا در موسسات آموزشی این در دادگاه مورد اعتراض قرار می گیرد زیرا قانون اساسی به فرماندار اجازه صدور چنین دستوری را نمی دهد.» وی در ادامه گفت: «فرماندار اختیاری برای دادن چنین دستوری ندارد. این خودسرانه، غیرقانونی و با انگیزه سیاسی است. آنها می خواهند سیستم آموزش عالی کرالا را کنترل و نابود کنند.”

معاونان صدراعظم به کرالا HC نقل مکان می کنند

در همین حال، معاونان 9 دانشگاه کرالا به دادگاه عالی کرالا مراجعه کرده و دستور عارف محمد خان فرماندار را برای ارائه استعفای خود به چالش کشیدند. دادگاه در روز دوشنبه (24 اکتبر) ساعت 4 بعد از ظهر برای رسیدگی به دادخواست ها طبق ANI جلسه ویژه ای برگزار خواهد کرد.

کرالا CM از فرماندار به دلیل اختلاف در دانشگاه انتقاد می کند

رئیس پینارایی ویجایان کرالا همچنین از فرماندار ایالت عارف ام خان به دلیل دستور استعفای VCهای 9 دانشگاه در این ایالت انتقاد کرد. ویجایان در بیانیه ای به ANI گفت: “فرماندار (عارف ام خان) از پست صدراعظم برای اعمال قدرت بیشتر از آنچه که دارد سوء استفاده می کند. او به عنوان ابزار RSS عمل می کند.”

مدیران 9 دانشگاه امروز اعلام کردند استعفا دهند

این واکنش شدید پس از آن صورت گرفت که عارف محمد خان فرماندار کرالا روز یکشنبه خواستار استعفای VCهای 9 دانشگاه تا ساعت 11:30 صبح روز دوشنبه شد. حتی دادگاه عالی حکم داد که انتصاب راجاسری ام اس به عنوان معاون دانشگاه فناوری APJ عبدالکلام، تیرووانانتاپورام، “غیرقانونی” است.

(با ورودی های نمایندگی)

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop