Зани асидпаш др очада: پول ندارم بدهی بدهم

پرونده زنی که در ماجرای اسیدپاشی به پرداخت جزای نقدی برای خواهر شوهرش محکوم شد و به دلیل اختلاف بین صندوق تامین خسارت بدنی و قضات به حبس محکوم شد. دادگاه کیفری در خصوص نحوه محاسبه و پرداخت جزای نقدی بزه دیده بار دیگر به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده اواخر آبان ماه سال ۱۳۹۴ با گزارش اسیدپاشی در یکی از مناطق شرق تهران آغاز شد. با حضور مسئولان و بررسی های اولیه مشخص شد زن جوان به صورت خواهر شوهرش اسید پاشیده و بخشی از پای او نیز سوخته است. زمانی که این زن دستگیر شد، مورد حمله اسید قرار گرفت.

اما دختر جوان گفت پس از بهبودی رابطه، شب حادثه به خانه برادرم رفت و من با اصرار همسرش آنجا ماندم. صبح زود برادرم سر کار رفت و من در اتاق زیر شیروانی خواب و بیدار بودم که ناگهان شخصی شالی را دور گردنم انداخت و خواست خفه ام کند، وقتی خودم را از دستش رها کردم و صورتش را دیدم شوکه شدم. این زن برادرم بود که بالای سرم ایستاده بود. اعتراض کردم که چرا می خواستی مرا بکشی، اما ناگهان ظرفی حاوی اسید برداشت و روی صورتم خالی کرد.

با تکمیل تحقیقات و مستندات موجود، کیفرخواست متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری ارسال شد.

انکار متهم در دادگاه

در ابتدای جلسه شاکی در جایگاه قرار گرفت و گفت: من و برادرم رابطه خوبی داشتیم اما همسرش به من حسادت می کرد. من تازه نامزد کرده بودم و چون نامزدم مرد خیلی خوبی بود و ما خیلی به هم علاقه داشتیم، حسودی عروسم بیشتر شد.

او قصد داشت انتقام بگیرد. حالا یک درخواست انتقام دارم. چون زندگیم نابود شد من دانشجو بودم و قرار بود چند ماه دیگر ازدواج کنم که با این اتفاق آینده ام نابود شد. علاوه بر این برادرم لباس هایی را که همسرش در تصادف به تن داشت و با اسید سوخته بود، پیدا کرد.

پس از آن متهم به جایگاه رفت و با رد اتهام خود اظهار داشت: من اسیدپاشی را انجام ندادم همانطور که در تمام مراحل تحقیقات گفتم انجام ندادم. مرد غریبه ای وارد خانه شد و خواهر شوهرم را سوزاند و پاهایم نیز با اسید سوخت.

در پایان قضات عصبانی شدند و با توجه به شواهد موجود در پرونده و همچنین نظر پزشکی قانونی مبنی بر اینکه احتمال اجرای حکم قصاص به دلیل سوختگی عمیق در صورت و بدن شاکی وجود دارد. شاکی قادر به اجرای آن نیست، متهم را به 10 سال حبس محکوم کرد.

هزینه درخواست

از آنجایی که متهم شاکی بود توانایی پرداخت بدهی را نداشت و مجددا پرونده برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

در این جلسه شاکی به دستور صادره اعتراض کرد و سپس متهم به جایگاه رفت و گفت: پولی برای پرداخت ندارم. اما مهریه من 600 مثقال طلاست که گرو گذاشته ام اگر بتوانم آن را به شاکی بدهم. من در زندان منبع درآمدی ندارم و کسی نیست که بتوانم از او پول بگیرم و از شما می خواهم با درخواست من موافقت کنید تا بدهی را به صورت اقساط پرداخت کنم.

در پایان جلسه قضات شوکه شده و پس از بررسی اظهارات و مستندات پرونده با درخواست متهم موافقت نکردند.

دیکن در کینیه کاکلی دیه

6 سال از این اتفاق می گذرد و در حالی که متهم در حال گذراندن دوران حبس خود است، صندوق جبران خسارت بدنه قبوض را در قالب دستور تعیین نحوه محاسبه و پرداخت به دادگاه ارسال کرده است.

در این جلسه دادگاه، نماینده این صندوق اعلام کرد که میزان غرامت باید بر اساس مجموع خسارت وارده به زیان دیده محاسبه شود، اما قضات در رای صادره اعلام کردند که پرداخت غرامت به ازای هر خسارت دیده جداگانه محاسبه شود. ارگان پرداخت شود

پس از آن متهم به محل رفت و گفت: از ابتدا گفتم اسیدپاشی تقصیر من نبوده است.

قاضی گفت: پرونده تمام شده و حکم هم صادر می شود. در این جلسه فقط در مورد جزئیات پرداخت صحبت خواهیم کرد.

متهم ادامه داد: چند سالی است که در زندان هستم و دیگر حوصله ادامه حبس را ندارم. یکی از پاهایم فلج است و نمی توانم زانویم را خم کنم و به انواع بیماری ها مبتلا هستم. در این مدت همسرم از من طلاق گرفت و من با زن دیگری ازدواج کردم و حتی فرزندم را ندیدم. الان افسرده ام من توان پرداخت آن را ندارم.

پس از اظهارات متهم، وکیل و قضات برای تصمیم گیری در این زمینه وارد اتاق شدند.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop